مخزن آب صحنه,مخزن پلی اتیلن صحنه,مخزن آب ای بی سی صحنه

فروش مخزن آب در صحنه و مخزن پیش ساخته در صحنه شرکت مخزن سازان سال های زیادی را در جهت گسترش و عرضه علمی و تکنیکی مخازن ذخیره آب و مخازن پیش ساخته در نقاط مختلف صحنه و منطبق با تکنولوژیهای روز جهان در این زمینه بکار گرفته است.تیم کارشناسی صحنه سال های زیادی را در جهت گسترش و عرضه علمی و تکنیکی مخزن پیش ساخته در نقاط مختلف صحنه و منطبق با تکنولوژیهای روز جهان در این زمینه بکار گرفته است تا بتواند با بهترین طراحی و سازه و همچنین نصب و راه اندازی و بهره برداری سریع در کوتاهترین زمان و خدمات پشتیبانی مناسب و قابل توجه پس از فروش برای مصرف کنندگان و تضامینی قوی و کافی و طولانی جهت آسودگی خاطر مشتریان پس از فروش و ایجاد جذابیت های منطقی برای استفاده از این نوع مخازن به سبب بهداشتی بودن آنها در ذخیره سازی آب آشامیدنی و سالم برای مدت زیاد و قیمت متعادل و مناسب و همچنین سرمایه گذاری در امور شبکه های آبرسانی مشتریان در همه نقاط صحنه مخازنی را معرفی نماید.09129348695 آقای شادلوییفروش مخزن آب
که تنها پس از استفاده و کاربری آن می تواند خشنودی و رضایت مندی شما از این محصول خاص را در صنعت ذخیره سازی آب و سایر مایعات می تواند ضامن حسن انتخاب شایسته شما و اعتبار حرفه ای ما باشد.شرکت مخزن سازان بعنوان شرکت برتر در زمینه طراحی و ساخت مخزن پیش ساخته و مخازن آب در صحنه میباشد.

قیمت مخزن آب پیش ساخته در صحنه

هزینه ساخت مخزن آب در صحنه پیش ساخته بدلیل نصب آسان و کوتاه بودن اجرای نصب آن در دو مرحله زیر سازی و نصب استخر آماده در محل،بسیار کمتر از استخرهای بتنی می باشد زیرا استخرهای بتنی به دلیل شرایط آماده سازی دشوار و طولانی به دلیل اجرای مراحلی نظیر خاکبرداری کف،مخلوط ریزی کف،تهیه بتن ومیلگرد،هزینه بالای قالب بندی و اجرای بتن و آراما توربندی وسیستم آن،کف سازی،شیب بندی،حمل ونقل و...همه موارد فوق و از همه مهمتر برای اجرای مراحل فوق تعداد بالایی نیروی انسانی نیازدارد که تمامی موارد فوق دلیلی برای هزینه بالای ساخت مخزن بتنی میباشد.
علاوه بر هزینه ساخت از نظر زمانبندی آماده سازی و احداث مخزن بتنی در بهترین شرایط حداقل به 25 روز زمان نیاز دارد درصورتیکه اجرای کامل مخزن پیش ساخته حداکثر 4 روززمان می برد.از نظر مساحت زمین نیز مخزن پیش ساخته در حداقل متراژ زمین قابل اجرا میباشند در صورتیکه برای منبع های بتنی مساحت بیشتری از زمین نیاز میباشد.لازم به ذکر است که افزایش قطر استخر ها یا افزایش تعداد و نحوه چیدمان در طراحی مخازن پیش ساخته می تواند مقدار زمین حاشیه استخر ها را کاهش دهد.
برخی از مزایای مخزن پیش ساخته

 1. قابلیت جابجایی و مونتاژ مجدد
 2. زمان ساخت بسیار کوتاه( یک روز)
 3. خاصیت ضد UV
 4. مقاومت بالای اسکلت فلزی به دلیل سینوس و شکل استوانه ای و جنس زینکالیوم ضد زنگ و طول عمر بالا مخزن پیش ساخته
 5. رنگ مناسب سطح داخلی با استانداردهای بهداشتی در استخر پیش ساخته

آسیب کمتر بدن ماهیان در پرورش متراکم به دلیل صافی و لغزندگی جنس داخلی و همچنین چسبیدن کمتر جلبک و رسوب به دیواره ها

 1. خروجی مرکزی و زیر سازی سبک،ساده و ارزان
 2. حجم کم دیواره ها و ظاهر مناسب
 3. امکان ساخت ابعاد بزرگ از قطر3.5 تا 12 متر و ارتفاع 1.2 تا 2.2 متر
 4. قیمت بسیار کم استخر پیش ساخته نسبت به سازه های دیگر آبزی پروری در این حجم

هدف از ساخت استخر پیش ساخته چیست؟

یکی از معضلات و محدودیت های توسعه آبزی پروری صحنه،هزینه بالای تولید می باشد که مانع از توانمندی در رقابت با تولید کنندگان خارجی و صادرات شده یکی از دلایل اصلی بالا بودن هزینه های تولید،هزینه بسیار زیاد ساخت فضای آبزی پروری می باشد.شکل و اندازه مخزن بستگی به مساحت و شکل هندسی زمین،دبی و کیفیت آب قابل دسترس،گونه،سایز و تراکم ماهی،بافت زمین،موقعیت جغرافیایی و شیب زمین دارد.
استخر های بتونی با بتن مسلح و غیر مسلح و یا ترکیب این دو ساخته می شود.شرکت مخزن سازان با هدف کاهش هزینه های تولید و پس از بررسی های متعدد در صحنه دیگر،نوعی سازه غیر بتونی (مخزن پیش ساخته) که با حداقل زمان ساخت و هزینه در گنجایش های زیاد قابل اجرا می باشد را به جامعه آبزی پروری صحنه معرفی نموده است.
مخازن ذخیره آب پیش ساخته در صنعت از جمله مشخصات این مخازن می توان به نصب سریع وآسان,پیچ و مهره بودن آنها و قابلیت مونتاژ و دمونتاژ و استحکام بالا آنها اشاره نمود.
امروزه حفاظت از منابع با ارزش آب های زیر زمینی و خاک و قوانین سخت گیرانه زیست محیطی در خصوص عدم نشت مواد آلوده کننده خاک و محیط زیست و همچنین لزوم ذخیره سازی و استفاده بهینه از منابع آب باعث شده است تا استفاده در بسیاری از پروژه های مرتبط با زمین و آب متداول گردد.

مخزن آب در صحنه

تانکر آب پلی اتیلن همانطور که از نامش پیداست از پلی اتیلن تولید شده است و در حال حاضر یکی از متداولترین تانکر های تولید شده در صحنه است.مخزن آب پلی اتیلن از نظر قیمت از تانکر فلزی معمولاً ارزان تر است و در برابر خوردگی و زنگ زدگی نیز مقاوم است اما در برابر ضربات شدید و یا پارگی نسبت به مخازن فلزی مقاومت کمتری دارد.

یک مخزن آب پلی اتیلن در تهران
مخازن آب در صحنه عمدتاً با استفاده از روش قالب گیری دورانی تولید می شود و در مدل های تک لایه و سه لایه طراحی و ساخته می شوند.در مدل های سه لایه یک لایه مشکی رنگ با جلوگیری از ورود نور به داخل مخزن از رشد جلبک در داخل آب مخزن یا تانکر جلوگیری می نماید.
می توان بیان نمود که این نوع مخازن از جمله مخزن آب یکی از انواع مخازن نگهداری سیالات و مواد شیمیایی می باشد.که در حال حاضر به علت قیمت مناسب،وزن کم و سهولت در جابه جایی،نسبت به دیگر انواع مخازن دارای متقاضیان زیادی در صحنه می باشد.
مخازن پلی اتیلن در چه مدل هایی تولید می شوند؟

از لحاظ شکل ظاهری مخزن پلی اتیلن در انواع افقی،عمودی،مخروطی،مکعبی و مخازن تطبیق شده را با انواع وانت ها و زیر پله ها میتوان تقسیم بندی کرد.

مخزن پلی اتیلنی افقی:

مخزن پلی اتیلن افقی به زاویه ها و اندازه های مختلف به طور تک لایه،دولایه و سه لایه قابل تولید و بهره برداری می باشد.از مخزن دولایه پلی اتیلن بیشتر جهت نگهداری محلولهایی که شیمیایی و یا نگهداری آب بصورت دفنی میتوان استفاده کرد.مخزن سه لایه پلی اتیلن که بمنظور ممانعت از تابش نور خورشید به محلول و یا آب طراحی می شود،که باعث جلوگیری از اثر نور خورشید بر روی محلول های شیمیایی و یا ممانعت از تکثیر جلبک در مخزن نگهداری آب می گردد.

مخزن پلی اتیلن عمودی:

حجم مخزن پلی اتیلن را میتوان بین 5 تا 126 مترمکعب (5 هزار لیتر تا 126 هزار لیتر) در نظر گرفت.در انواع تک لایه،دولایه و سه لایه که قابل تولید می باشد.
مخزن پلی اتیلن عمودی همراه دیواره های تقویت شده و شکل ارگونومیک خود توانایی نگهداری مقدار بالایی از مایعات با بالا و پایین را دارد.

مخزن پلی اتیلن مکعبی:

تولید مخازن پلی اتیلن مکعبی تا حجم 30 هزار لیتر نیز از دیگر افتخارات تولیدی ایده نوآوران می باشد.با توجه به نیاز این نوع از مخازن پلی اتیلن در صحنه،اقدام به تولید هر چه با کیفیت تر این محصول همراه قیمت مناسب مینماییم.
مخزن پلی اتیلن مکعبی برای رفع نیاز مشتریانی که فضای مناسب برای نصب مخازن پلی اتیلن استوانه ای را ندارند طراحی و تولید می شود.
زوایای مخازن پلی اتیلن مکعبی به طوری طراحی شده اند تا بتوانید آنها را در کم جا ترین مکان ها استفاده نموده و نصب نمایید.
ما در صورتی که شما مشتری گرامی مشکل جدی در زوایای دیگر مخازن پلی اتیلنی دارید،مخزن آب مکعبی را به شما پیشنهاد مینمائیم..

مخازن آسان رو:

مخازن آسان رو یکی از انواع مخازن آب است که جهت نصب در محل هایی که ورودی های محدود دارند،مناسب است و
مخزن های سه و چهار لایه نیز موجود هستند که به دلیل استفاده از لایه ضد نفوذ نور در آنها،باعث عدم رشد جلبک ها می شوند و برای نگهداری آب آشامیدنی برای مدت طولانی مناسب هستند.
در این مخازن از لایه ضد جلبک و ضد نفوذ نور خورشید به صورت سه لایه استفاده شده است.

پلی اتیلن چیست و مخازن آب پلی اتیلن چه انواعی دارند؟

پلی اتیلن پرمصرف ترین ماده پلیمری که در صنعت قالب گیری دورانی از آن استفاده می شود و مقدار 85 درصد بازار این صنعت را در اختیار دارد.متداول ترین گریدهای این خانواده شامل: سبک خطی،سبک با دانسیته متوسط،سنگین،شبکه ای شده و اتیلن استات می باشند.

می توان بیان نمود که این نوع مخازن از جمله مخزن آب یکی از انواع مخازن نگهداری سیالات و مواد شیمیایی می باشد.که در حال حاضر به علت قیمت مناسب،وزن کم و سهولت در جابه جایی،نسبت به دیگر انواع مخازن دارای متقاضیان زیادی در صحنه می باشد.

پلی اتیلن سبک:

در سال 1961 میلادی کمپانی اکواستار پودر پلی اتیلن سبک را با دانه بندی 500 میکرون به بازار عرضه نمود.پلی اتیلن سبک نخستین عضو خانواده پلی اتیلن بود که در صنعت قالب گیری دورانی از آن استفاده میشود و دستگاه ها و تجهیزات این صنعت با این ماده گسترش یافتند.پلی اتیلن سبک مشابه سایر پلیمرها از زنجیره های بلند تشکیل شده از گروه های کوچک مولکولی به نام: (مونومر) متصل به یکدیگر به وجود آمده است.

پلی اتیلن سبک شامل اتم های کربن و هیدروژن و تعداد زیادی شاخه های جانبی می شود.این شاخه ها از نزدیک شدن زنجیره های اصلی به یکدیگر جلوگیری کرده و باعث ایجاد تراکم بالا می شوند و این کاهش تراکم به نوبه خود باعث کاهش دانسیته پلیمر می گردد.به طور کلی به پلی اتیلن های با دانسیته 0.910 تا 0.925 گرم بر سانتی متر مکعب،پلی اتیلن سبک میتوان گفت.

پلی اتیلن سنگین

پلی اتیلن با دانسیته 0.941 تا 0.959 گرم بر سانتی متر مکعب پلی اتیلن سنگین نام دارد.

پلی اتیلن سنگین مثل پلی اتیلن سبک از اتم های هیدروژن و کربن تشکیل می شود.فرق در این مورد می باشد که طول زنجیره های پلی اتیلن سنگین ۵۰ بار بلندتر از پلی اتیلن سبک است و تراکم شاخه های جانبی در آن ده برابر کمتر از نوع.سبک آن می باشد.

کاهش تعداد شاخه های کناری در آن ده برابر کمتر از نوع سبک آن است.کاهش تعداد شاخه های کناری سبب افزایش پراکندگی زنجیره های پلیمری

و در نتیجه بالا رفتن دانسیته پلیمر می گردد.

نیروهای فیزیکی یا شیمیایی خارجی در جهت نگه داشتن مولکولهای پلیمری در کنار هم دیگر نقشی ندارند بلکه نیروی بین مولکولی به نام نیرویی واندروالسی،زنجیر های پلیمری را کنار هم نگه می دارد.این نیرو مثل نیروهای مغناطیسی پلیمر ها را جذب همدیگر کرده،سبب ایجاد یک توده متراکم خواهد شد.

در یک جمع بندی کلی می توان بیان کرد که بالا بردن میزان کریستالی شدن موجب افزایش دانسیته و جمع شوندگی و بهبود استحکام کششی و خمشی و مقاومت شیمیایی و گرمایی پلیمر و کاهش مقاومت ضربه و شفافیت آن می گردد.ضمناً این پدیده یک نواختی در جمع شوندگی قطعه نهایی را می کاهد.

مخازن پلی اتیلن در چه مدل هایی تولید می شوند؟

از لحاظ شکل ظاهری مخزن پلی اتیلن در انواع افقی،عمودی،مخروطی،مکعبی و مخازن تطبیق شده را با انواع وانت ها و زیر پله ها میتوان تقسیم بندی کرد که در این بخش به معرفی برخی از آن ها می پردازیم.

مخزن پلی اتیلنی افقی:

مخزن پلی اتیلن افقی به زاویه ها و اندازه های مختلف به طور تک لایه،دولایه و سه لایه قابل تولید و بهره برداری می باشد.از مخزن دولایه پلی اتیلن بیشتر جهت نگهداری محلولهایی که شیمیایی و یا نگهداری آب بصورت دفنی میتوان استفاده کرد.مخزن سه لایه پلی اتیلن که بمنظور ممانعت از تابش نور خورشید به محلول و یا آب طراحی می شود،که باعث جلوگیری از اثر نور خورشید بر روی محلول های شیمیایی و یا ممانعت از تکثیر جلبک در مخزن نگهداری آب می گردد.

مخزن پلی اتیلن عمودی:

حجم مخزن پلی اتیلن را میتوان بین 5 تا 126 مترمکعب (5 هزار لیتر تا 126 هزار لیتر) در نظر گرفت.در انواع تک لایه،دولایه و

سه لایه که قابل تولید می باشد.مخزن پلی اتیلن عمودی همراه دیواره های تقویت شده و شکل ارگونومیک خود توانایی نگهداری مقدار بالایی از مایعات با PH بالا و پایین را دارد.

مخزن پلی اتیلن مکعبی:

تولید مخازن پلی اتیلن مکعبی تا حجم 30 هزار لیتر نیز از دیگر افتخارات تولیدی ما می باشد.با توجه به نیاز این نوع از مخازن پلی اتیلن در صحنه،اقدام به تولید هر چه با کیفیت تر این محصول همراه قیمت مناسب مینماییم.

مخزن پلی اتیلن مکعبی برای رفع نیاز مشتریانی که فضای مناسب برای نصب مخازن پلی اتیلن استوانه ای را ندارند طراحی و تولید می شود.

زوایای مخازن پلی اتیلن مکعبی به طوری طراحی شده اند تا بتوانید آنها را در کم جا ترین مکان ها استفاده نموده و نصب نمایید.

ما توانایی داریم مخازن پلی اتیلن مکعبی از حجم 1000 لیتر تا 140.000 لیتر به طور روتاری و دوجداره در قالب های روش

اکستروژن با رنگ های مختلف تولید کنیم.قیمت این مخازن از مخازن افقی و عمودی به دلیل الزام طراحی قویتر و استفاده از مواد اولیه مضاعف در جهت تامین استقامت آنها،گران تر می باشند.

ما در صورتی که شما مشتری گرامی مشکل جد در زوایای دیگر مخازن پلی اتیلنی دارید،مخزن آب مکعبی را به شما پیشنهاد مینمائیم.

مخازن آسان رو:

مخازن آسان رو یکی از انواع مخازن آب است که جهت نصب در محل هایی که ورودی های محدود دارند،مناسب است و مصارف خانگی و صنعتی دارند.

مخزن های سه و چهار لایه نیز موجود هستند که به دلیل استفاده از لایه ضد نفوذ نور در آنها،باعث عدم رشد جلبک ها می شوند و برای نگهداری آب آشامیدنی برای مدت طولانی مناسب هستند.

در این مخازن از لایه ضد جلبک و ضد نفوذ نور خورشید به صورت سه لایه استفاده شده است.

تمامی مخازن دارای پروانه ساخت از وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی هستند و از مواد اولیه درجه یک و رنگ هایfood grade در آنها استفاده شده است.

مخزن پلی اتیلن سم پاشی در صحنه :

جهت نگهداری گونه های فرآورده های شیمیایی و غیره می توانید از منبع آب پلی اتیلن یا تانکر آب پلاستیکی سم پاشی استفاده کنید.با توجه به این که کشاورزی یکی از قطبهای اقتصادی مردم صحنه است از این رو می بایست،امکانات کشاورزی نیز با بیشترین کیفیت در اختیار کشاورزان عزیز قرار بگیرد.مخزن پلی اتیلن

انواع مخزن پلی اتیلن در صحنه

این مخازن شامل دو دسته کلی تک لایه و دوجداره می باشند.مخازن تک لایه که در عکس بالا مشاهده می کنید برای مصارف خانگی مناسب هستند ولی در صنایع از این مخازن نمی توان استفاده کرد.علت آن هم ضعیف بودن لایه ها،نرمی بیش از حد بدنه مخزن،عدم توانایی طراحی این مخازن برای مصارف خاص،نداشتن مواد آنتی UV در سطح این مخازن در برابر نور ماورا بنفش،عدم مقاومت در برابر ضربه،تعمیر و نشتی گیری بسیار سخت،ضد جلبک نبودن،عدم مقاومت در برابر حرارت،یکی شدن دمای سیال داخل این مخازن با دمای محیط اطراف نصب،طعم گرفتن آب داخل این مخازن و بسیاری از ضعف های دیگر می باشد.

ولی مخازن دوجداره دارای پروفیل دوجداره در بدنه خود می باشند که ارتفاع پروفیل حداقل ۱۰ سانت می باشد.در تصویر زیر می توانید پروفیل بکار رفته در مخزن پلی اتیلن دوجداره را مشاهده کنید.

معرفی مخزن پلی اتیلن در صحنه

ارتفاع پروفیل : فاصله بین جداره داخلی مخزن و تاج پروفیل می باشد که معمولا اندازه آن از ۳ سانتیمتر تا ۱۶ سانتیمتر است.

عرض پروفیل : فاصله افقی دیواره های پروفیل می باشد که معمولا اندازه آن از ۳ سانتیمتر تا ۱۶ سانتیمتر است.

شکل کلی پروفیل :

۱.کاروگیتی : قسمت بالایی پروفیل به شکل منحنی طراحی شده است.

۲.روصاف توصاف : پروفیل به شکل مربعی یا مستطیلی طراحی شده است.

۳.اسپیرال کاروگیت : پروفیل به شکل ذوزنقه طراحی شده است.
وجود دیوایدر جداکننده در مخازن :

فضای داخلی مخزن را به چند فضای مجزا تقسیم می کند این کار در مخازن سپتیک تانک،مخازن اسید و تصفیه خانه برای جداسازی سیالات و روند تصفیه آب صورت می گیرد.در پکیج های تصفیه فاضلاب در هر فضای ایجاد شده در مخازن یک عملکرد خاص روی فاضلاب اعمال می شود.نتیجه عملکردها باعث می شود تا پساب تولیدی دارای استانداردهای لازم برای آب مورد استفاده مجدد باشد.
آشنایی با انواع مخازن پلی اتیلن دوجداره :

 1. مخزن آب
 2. مخازن نگهداری مشتقات نفتی
 3. مخزن نفت خام
 4. مخزن واسطه
 5. مخزن های فرآورده ها
 6. مخزن های بارگیری و پخش
 7. مخزن اسید
 8. مخزن مخروطی – قیفی یا کونیک
 9. مخزن پکیج تصفیه فاضلاب
 10. منهول
 11. اسکرابر تصفیه هوا
 12. مخزن آب ژاول
 13. مخزن اسید سولفوریک
 14. مخزن بنزین
 15. · مخزن گازوئیل
 16. · مخزن حمل اسید
 17. · مخزن سپتیک
 18. · مخزن چربی گیر
 19. · مخزن ایستگاه پمپاژ
 20. مزایای مخزن پلی اتیلن آب دوجداره :
 21. مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش
 22. ساختمند بودن جداره ها و عمر طولانی
 23. قابلیت ساخت در حجم های مختلف
 24. سرعت بالا در ساخت،نصب و راه اندازی
 25. مقاومت بالا در برابر خوردگی و مواد شیمیایی
 26. پرتابل بودن و قابلیت جا به جایی پس از نصب
 27. نصب بصورت دفنی و غیر دفنی،عمودی و افقی
 28. قابلیت کم و زیاد کردن تعداد نازل به دلخواه
 29. قابلیت ساخت در قطر و طول و ارتفاع دلخواه
 30. مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار خارجی
 31. مناسب برای قرار دادن روی تریلی حمل انواع سیالات و اسید
 32. خدمات پس از فروش بینظیر
 33. ضد جلبک بودن
 34. گارانتی ۱۰ ساله
 35. جابجایی ساده

مخزن آب،چطور از آن نگهداری کرده و بهداشت را رعایت کنیم؟

به دلیل وجود املاح موجود در آب لوله کشی شهری و روستایی همیشه امکان رشد انواع رسوبات و باکتری ها در مخزن آب وجود دارد.

یکی از مواردی که در نگهداری مخازن به خصوص مخزن آب بسیار اهمیت دارد،نظافت و تمیز کردن دوره ای مخازن می باشد.مخازن آب از جمله مخازن فایبرگلس،مخازن آب فلزی،مخزن آب پلی اتیلن،استیل وانواع دیگر مخازن هستند.
به دلیل وجود املاح موجود در آب لوله کشی شهری و روستایی همیشه امکان رشد انواع رسوبات و باکتری ها در مخزن آب وجود دارد.این رسوبات و باکتری ها ممکن است بیماری زا نباشند،اما این موضوع پس از مدتی باعث تغییر در رنگ و مزه آب می شود و مزه ناخوشایندی به آب آشامیدنی می دهند.
مخزن آب

روش های درست و اصولی نظافت مخزن آب یا تانکر آب

همانطور که می دانید مخزن آب،با کیفیت و جنس های مختلف در بازار موجود است،اما مخزن های پلی اتیلن یا همان تانکرهای پلاستیکی به دلایل زیر اقبال بیشتری دارند:
• سهولت در شستشو و نگهداری
• عدم زنگ زدگی
• حمل و نقل آسان
• وزن کمتر نسبت به نمونه های دیگر

بهترین روش برای نظافت داخل تانکرهای پلاستیکی یا پلی اتیلنی چیست؟

نظافت داخل مخزن آب پلی اتیلن بسته به آن که شما به داخل آن دسترسی دارید یا خیر،متفاوت است:
مخزن آب به گونه ای است که به داخل آن دسترسی دارید
به داخل مخزن آب دسترسی دارید کار نظافت مخزن بهتر و سریعتر صورت می گیرد.پس تنها با استفاده از ماده سفید کننده و فرچه و برس و اسکاچ و فشار زیاد آب می توانید نظافت داخل مخزن آب را شروع کنید.
پس از تهیه ی موارد بالا،اقدام به تخلیه ی آب کنید.بهتر است هنگام تخلیه ی آب،رسوبات را تا حد امکان با آب و اسکاچ جدا کنید وبعد از آن با آب داخل مخزن آب را بشویید و ترکیب مایع سفید کننده و آب به مقادیر زیر ادغام کنید(یک قاشق چای خوری مایع سفیدکننده در ۳٫۵ لیتر آب درست کنید) و این ترکیب را با اسکاچ به تمامی بدنه مخزن آّب آغشته کنید و به مدت ۲ ساعت صبر کنید بعد مخزن آب را به طور کامل با آب پر فشار (دستگاه کارواش) شستشو دهید و تخلیه کنید.اینگونه مخزن آب تمیز شده ونظافت آن تکمیل شده است.
از نکات قابل توجه برای نظافت مخزن آب که باید به آن اهمیت داد این است که در شستشو مخازن به دلیل استفاده از ماده سفید کننده گاز کلر در آن وجود دارد که بسیار سمی است و نفری که در داخل مخزن آب در حال شستشو می باشد باید اطمینان حاصل کند که راه ورود هوا به مخزن باز باشد و هوا در جریان باشد.

مخزن آب به گونه ای است که به داخل آن دسترسی ندارید

ابتدا مخزن آب را از سیستم لوله کشی جدا نموده و سپس در 100لیتر آب یک قاشق چای خوری مایع سفید کننده با کلر 5درصد داخل مخزن آب بریزید و در مدت 12 ساعت درب آن را ببندید و بگذارید بماند و بعد از آن مایع داخل آن را خالی کنید و آب داخل مخزن آب پرکنید و اینگونه مخزن تمیز می شود.
شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چه موقع باید مخزن آب را نظافت کرد؟در نظر داشته باشید هر چه آب مصرفی میزان املاح کمتری داشته باشد نظافت مخزن آب آسانتر می شود و در مقابل هرچه میزان املاح بیشتری داشته باشد کار نظافت بیشتر می شود در بازه زمانی معین نیاز به نظافت بیشتری دارد اما به هر حال مدت زمان نظافت مخزن آب به صورت دوره ای یکبار در سال است ولی ممکن است مخزن آب نیاز به نظافت بیشتری در سال داشته باشد که این موضوع به کیفیت آب مصرفی در مخزن آب برمیگردد.شما می توانید هر زمان که احساس کردید که مزه یا رنگ آب تغییر کرده مخزن آب را نظافت کنید.
مخزن آب

آیا مخزن آب نیاز به نظافت دارد؟

همان طور که میدانید آب های مصرفی املاح و ذرات معلق دارند که با عدم توجه به نظافت مخزن آب می تواند مزه و رنگ آب را تغییر دهند که این موضوع بسیار ناخوشایند است و ممکن است باعث آسیب به سلامت جسمانی افراد که از آن آب مصرف می کنند شود پس باید به تمیز بودن مخزن آب توجه کرد.
آیا نظافت مخزن آب باعث کاهش طول عمر مخزن می شود؟

تاندر جواب این سوال باید بگویم خیر،زیرا نظافت هیچتاثیری بر طول عمر مخزن ندارد به شرط آن که نظافت مخزن طبق اصولی که آموزش داده شد انجام شود.همچنین نظافت اصولی باعث افزایش طول عمر مخازن می شود.
فروش مخزن پلی اتیلن

وب سایت مخزن آبی با هدف فروش انواع مخازن پلی اتیلنی و تانکر های پلاستیکی برای ذخیره سازی آب و مواد شیمیایی و مواد غذایی و همچنین ارائه پاسخ به سوالات مشتریان فعالیت می کند.تمامی محصولات دارای گواهینامه استاندارد می باشند و در فروشگاه سایت مخزن آبی تمامی محصولات باکیفیت بالا و از مواد درجه یک می باشند.
محصولات مخزن آبی دارای 60 ماه گارانتی می باشند و مزیت آن نسبت به دیگران ارسال آسان منبع آب به تمام نقاط صحنه و همچنین پشتیبانی و خدمات پس از فروش است.در این فروشگاه آنلاین می توانید قیمت مخزن پلی اتیلن را مشاهده کرده و مدل مناسب و مورد نظر خود را به راحتی خریداری کنید.

تولید مخزن اسید در صحنه

مخزن اسید پلی اتیلنی محفظه ای است از جنس پلی اتیلن که بمنظور ذخیره و حمل انواع اسید مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش ایسنا،بنابر اعلام هلدینگ برتر،از اسید های پرکاربرد که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد: اسید سولفوریک و اسید نتیریک و اسید کلریدریک و...می باشد.

اگر از اسیدها در فرایند فرآیندهای شیمیایی یا تولیدی در کارخانه خود استفاده می نمایید،ذخیره و مدیریت مناسب اسید بسیار مهم می باشد.

مدیریت اسید شامل طراحی،استفاده و نگهداری مخزن ذخیره سازی دقیق است.مخزن های اسید که امروزه مورد توجه عموم و صنایع مختلف قرار گرفته یک راه حل مطمئن و ایمن برای نگهداری اسیدها می باشد و اگر به دنبال راه حل قابل اعتماد و مقرون به صرفه برای نگهداری اسید می باشید،مخزن اسید پلی اتیلنی را به شما پیشنهاد می کنیم.

مخزن اسید با طراحی مدرن و جنس بدنه مختلف از جمله: پلی اتیلن و فایبرگلاس و پلی پروپیلن در برابر خاصیت خوردندگی اسید ها بسیار مقاوم می باشند و هیچ گونه واکنش صورت نمی گیرد.

طراحی مخزن اسید:

مخازن اسید همانطور که گفته شد با جنس بدنه مختلف تولید می شود و همچنین شکل ظاهر متفاوتی نیز دارد.

مخازن اسید از کیفیت بالا و کاملا استاندار تولید و طراحی می شود و برای نشت و تبخیر اسیدها بسیار مناسب می باشد.

مخازن اسید پلی اتیلن در برابر اشعه خورشید و آتش نیز مقاوم می باشد و از نصب آسان و حمل و نقل راحت برخوردار است،طول عمر بالایی دارند و همچنین هزینه های تعمیر را کاهش می دهد.

مخزن اسید بر اساس شکل ظاهر:

 1. مکعبی
 2. ته قیفی
 3. افقی
 4. عمودی
 5. مخزن اسید کلریدریک:

مخازن ذخیره اسید کلریدریک از XLPE،HDPE،FRP SG تولید می شوند.این اسید عمدتا در صنایع غذایی،اسیدی شدن چاه نفت،ترشی فولاد و تولید مواد شیمیایی استفاده می شود.

این نوع اسید را می توان در مخازن پلی اتیلن ساخته شده از پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) و پلی اتیلن با چگالی پایین نگهداری نمود که در برابر خاصیت شیمیایی ان مقاوم است و مقرون به صرفه است.

مخزن اسید سولفوریک:

اسید سولفوریک مایع غلیظ،بی رنگ،روغنی،خورنده است که یکی از تجاری ترین مواد شیمیایی است.اسید سولفوریک از طریق واکنش آب با تری اکسید گوگرد به صورت صنعتی تهیه می شود که به نوبه خود از ترکیب شیمیایی دی اکسید گوگرد و اکسیژن توسط فرآیند تماس یا فرآیند محفظه ای ساخته می شود.

در غلظت های مختلف از این اسید در تولید کودها،رنگدانه ها،رنگ ها،داروها،مواد منفجره،مواد شوینده و نمک ها و اسیدهای معدنی و همچنین در فرآیندهای پالایش نفت و متالورژی استفاده می شود.

در یکی از آشناترین کاربردهای آن،اسید سولفوریک به عنوان الکترولیت در باتری های ذخیره سازی سرب،اسید عمل می کند برای ذخیره اسید سولفوریک که از خورندگی بالایی برخوردار است می بایست از مخزن های اسید پلی اتیلن و پروپیلن استفاده نمود که می تواند در برابر خاصیت خورندگی آن به خوبی مقاومت نماید.

مخازن اسید نیتریک:

اسید نیتریک بدون رنگ یا مایع دودی زرد یا قرمز است.بوی خطرناک،تند و خفه کننده ای از خود توزیع می کند.مشابه اسید سولفوریک،اسید نیتریک هنگام تماس با آب واکنش گرمازا را نشان می دهد.گرمایی ساطع می کند که ممکن است به مخزن ذخیره اسید آسیب برساند به همین علت برای نگهداری چنین اسیدی باید مخزنی مناسب انتخاب شود تا تمام نگرانی ها را در این موضوع برطرف نماید و مخزن اسید پلی اتیلن بهترین گزینه برای نگهداری می باشد.

مخزن اسید پلی اتیلن:

مخزن اسید پلی اتیلن همانطور که گفت شد برای نگهداری اسیدها و ذخیره سازی آنها به خصوص در مدت طولانی می تواند یک ایده عالی و مقرون به صرفه باشد.مخزن اسید پلی اتیلن یک راه حل عالی برای ذخیره اسیدها و مواد شیمیایی است.این مخازن با محتویات و سیالات درون مخزن واکنش نمی دهد و ناسازگار است و همچنین از طول عمر بالایی برخوردار است.

مخزن اسید پلی پروپیلن:

مخزن اسید پلی پروپیلن،یک پلیمر ترموپلاستیک است که در طیف گسترده ای از کاربردها مانند ساخت مخازن شیمیایی استفاده می شود.مخازن پلی پروپیلن در جایی که مایعات با دمای بالا نیاز به ذخیره یا پردازش دارند ایده آل هستند.

در بخش های شیمیایی و تصفیه آب،تقاضا برای ذخیره مواد شیمیایی و مخازن اسیدی تهاجمی افزایش یافته است.پلی پروپیلن سفت و سخت،فاقد بو با قدرت ضربه بالا،مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش است و برای بسیاری از کاربردهای صنعتی و ذخیره مواد شیمیایی در دسترس است.

مخزن اسید فایبرگلاس:

مخزن اسید فایبر گلاس روشی مقرون بصرفه برای ذخیره یکی از مهمترین مواد شیمیایی صنعتی ارائه می دهد.همانطور که گفته شد از اسید سولفوریک در تولید کود،ساخت مواد شیمیایی،پالایش نفت،پردازش فلزات و تولید باتری های ذخیره سازی سرب،اسید استفاده می گردد.

به دلیل ماهیت تهاجمی اسید سولفوریک،یک مخزن فایبرگلاس باید با رزین های با کیفیت بالا و شیشه مقاوم در برابر اسید ساخته شود.با این حال مخزن های اسید فایبرگلاس برای نگهداری انواع اسید ها به ویژه اسید سولفوریک بسیار مناسب است.

هنگام کار با اسید سولفوریک،همیشه باید از تجهیزات حفاظتی شخصی استفاده شود.حتی در غلظت های پایین،سوختگی شیمیایی امکان پذیر است.

قیمت مخزن اسید:

قیمت مخزن اسید در صحنه با فاکتورهای زیر مشخص می شود که شامل:

 1. نوع اسید و غلظت آن
 2. نوع جنس بدنه مخزن اسید
 3. نصب و قطعات مورد نیاز
 4. شکل ظاهری مخزن اسید
 5. دما و دانسیته اسید بستگی دارد.

به جرأت می توان گفت که امروزه مخازن پلی اتیلن پر استفاده ترین نوع مخزن هستند.این مخازن در تمامی صنایع از ساختمان و کشاورزی گرفته تا صنایع شیمیایی استفاده می شوند.همچنین به تازگی نیز جمع آوری آب باران به این کاربردها اضافه شده است.

به گزارش ایسنا،بنابر اعلام ناب زیست،بیشتر ما،مخزن پلی اتیلن را به عنوان منبع آب شرب (مخزن آب آشامیدنی) در ساختمان هایمان می شناسیم.مخازن پلی اتیلن در شکل ها و ابعاد گوناگون تولید می شوند به همین دلیل در کاربردهای مختلفی قابل استفاده هستند.متداول ترین انواع مخازن پلی اتیلن شامل مخازن افقی،مخازن عمودی،مخازن آسانرو یا کتابی،مخازن مکعبی و مخازن قیفی هستند.

اما علت فراوانی مخزن پلی اتیلن چیست؟

 1. قیمت مقرون به صرفه
 2. وزن کم
 3. جابجایی آسان
 4. نصب بی دردسر
 5. مقاومت در برابر ضربه
 6. مقاوم در برابر نور ماورا بنفش (UV)
 7. بعضی ازا ین مخازن،ضد جلبک اند.

تفاوت مخازن عمودی و افقی پلی اتیلن

شکل هندسی مخازن عمودی و افقی : مخازن عمودی مانند یک استوانه هستند که روی قاعده شان و به صورت ایستاده مورد استفاده قرار می گیرند.این مخازن دارای انواع کوتاه و بلند می باشند.

مخازن افقی به صورت استوانه افقی (خوابیده) هستند.متناسب با حجم مخزن پایه هایی از جنس خود مخزن در قالب آن پیش بینی شده که اجازه می دهد مخزن به صورت پایدار در جای خود تثبیت شود.

دلیل تفاوت قیمت مخازن عمودی و افقی : با توجه به توضیحات داده شده طبیعتا مخازن افقی از مخازن هم حجم عمودی سنگین تر هستند و این مساله دلیل اصلی قیمت بیشتر برای مخازن افقی است و به هیچ عنوان به معنای کیفیت بهتر مخازن افقی نسبت به عمودی نیست بر عکس در شرایط برابر مخازن عمودی دارای طول عمر نسبتا بیشتری نسبت به مخازن افقی هستند.هم مخازن افقی و هم مخازن عمودی در شرایط مناسب و استاندارد می توانند چند ده سال به خوبی قابل استفاده باشند.

مخزن عمودی یا افقی؟ کدام یک؟

یکی از محدودیتها و عوامل اصلی انتخاب مخزن فضای در دسترس است.مثلا محدودیت در ارتفاع ما را ناگزیر از انتخاب مخازن عمودی کوتاه یا افقی می کند و محدودیت در طول و عرض ما را ناگزیر از به کارگیری مخازن عمودی و عمودی بلند می کند.بنابراین این محدودیتهای ناشی از جانمایی و مسیر انتقال مخزن است که ما را ناچار به انتخاب شکل و ابعاد خاصی از مخازن پلی اتیلنی می کند.

مخازن کتابی و آسانرو مناسب برای مکان هایی که محدودیت عرض دارند:

یکی پر طرفدارترین مخازن انواع کتابی است که عرض آنها مناسب برای عبور دادن مخزن از درگاه های باریک و دربهای کم عرض است.این مخازن در کنار دیوار در فضای پیلوت و پارکینگ نیز پرکاربرد هستند.

مخزن آب پلی اتیلن سه لایه یا تک لایه؟ کدام یک انتخاب بهتری است؟

مخازن پلی اتیلن در ابتدا به صورت بی رنگ و تک لایه تولید می شدند.به علت نیمه شفاف بودن مخازن بی رنگ یا تک لایه،نور از جداره مخزن عبور می کرد و امکان رشد جلبک در لایه داخلی یا داخل مخزن پر از آب را فراهم می ساخت.این جلبک ها پس از خزان و مرگ غذای باکتری های بی هوازی را فرهم می کردند که از بدن آنها تغذیه می کردند.

این فعالیت بیولوژیک موجب می گردید آب در مخزن پلی اتیلن بی رنگ یا تاک لایه در حضور نور آفتاب دچار تغییر در بو و طعم گردد.این جلبک های مرده حین تجزیه به وسیله باکتری ها،بوی بدی را در آب متصاعد می ساختند و بو و طعمی نا مطبوع به آب می داد.برای حل این مشکل مخازن ابتدا به صورت دو لایه (مخازنی که بیشتر به رنگ آبی تولید می شدند) و سپس به صورت سه لایه (مخازن سفید رنگ) تولید شدند.

در این مخازن لایه میانی مشکی رنگ مانع از عبور نور خورشید به داخل مخزن می شود.به این ترتیب جلبک ها بدون حضور نور خورشید شانسی برای رشد و تکثیر پیدا نمی کنند.

با همین روش شرکت ناب زیست حسب نیاز مشتریان گرامی اقدام به تولید مخازن دو لایه رنگی،سه لایه سفید و رنگی،چهار لایه،فوم دار،پنج لایه می نماید.

نکات نصب مخازن پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن روتاری نباید تحت فشار قرار بگیرند

مخازن آب پلی اتیلن به هیچ عنوان نباید تحت فشار قرار بگیرند و یا به عبارت دیگر نباید هوابند شوند.این موضوع برای مخازن حجیم یک ضرورت هست و به همین دلیل حتماً پیشنهاد می شود بر روی آنها ونت یا هواکش نصب شود.

از قرار دادن اجسام سنگین بر روی بدنه مخازن پلی اتیلن خود داری نمایید

به هیچ عنوان نباید بر روی مخزن پلی اتیلن اجسام سنگین قرار داد و یا اینکه شخصی بر روی مخزن برود.گاهی اوقات مشاهده شده بر روی بعضی از مخازن پلی اتیلن نظیر مخازن افقی و مکعبی افقی به وسیله و یا تجهیزاتی قرار داده شده که این کار باعث آسیب دیدن مخزن می شود.

مخازن آب پلی اتیلن برای جابه جایی و حمل و نقل آب مناسب نیستند

مخازن پلی اتیلن معمولی برای جابه جایی آب و استفاده به عنوان مخزن پشت وانت،نیسان و یا خاور مناسب نیستند.برای اینکار مخازن پلی اتیلن ویژه ای طراحی و تولید شده اند و می توانید از آنها استفاده نمایید.

استفاده از مخازن پلی اتیلن معمولی می تواند به دلیل تلاطم های ایجاد شده توسط آب یا مایع درون مخزن که در حین حرکت ایجاد می شوند باعث آسیب دیدن مخزن شوند.

راهنمای خرید مخزن ذخیره اسید و مواد شیمیایی خورنده در صحنه

مخزن ذخیره اسید و مواد شیمیایی باید به گونه ای تولید شوند که بتوانند در برابر چگالی نسبتا بالا و خورندگی انواع اسیدها مقاومت کافی داشته باشند.به همین دلیل نمی توان در هر مخزنی اسید و مواد شیمیایی را ذخیره کرد.

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام سایت تخصصی مخزن آب صحنه،خرید مخزن اسید و به طور کلی مخازن ذخیره و نگهداری اسید و مواد شیمیایی نکات و ظرافت های خاصی دارد و اگر بدون آگاهی و دانش کافی انجام شود می تواند منجر به بروز هزینه های فراوان و حتی خسارات جبران ناپذیر گردد.بر همین مبنا در این نوشتار به طور مختصر نکات کلیدی در فرایند خرید مخزن ضد اسید مانند مخزن ذخیره اسید سولفوریک ارائه شده است.برای خرید و یا کسب اطلاع از قیمت مخزن ضد اسید نیز یکی از معتبرترین مراکز تولید و فروش مخازن ذخیره اسید را در انتها خدمتتان معرفی می کنیم.

2-پیش از خرید مخزن اسید و مواد شیمیایی نکات زیر را در نظر بگیرید

اطلاع کامل از نام تخصصی،فرمول شیمیایی و مشخصه های ماده ای که قصد ذخیره سازی آن را دارید اهمیت فراوانی دارد.تمامی اسیدها و مواد شیمیایی ویژگی های یکسانی ندارند و شرایط برای ذخیره سازی همه آنها یکسان نیست.در این رابطه اطلاع از چگالی،دما،فرایند رقیق سازی برای خرید مخزن اسید لازم و ضروری است.

در حال حاضر دو نوع متداول از مخازن ضد اسید،مخزن پلی اتیلن ضد اسید و مخزن آب ای بی سی ضد اسید است.اگرچه در گذشته مخازن استیل ضد اسید پرطرفدارترین مخزن،منبع یا تانکر برای نگهداری اسید و مواد شیمیایی بودند ولی به دلیل قیمت بسیار بالا و همچنین مشکلات این مخازن در زمینه هایی همچون جابجایی و نصب آنها،عملا جایشان را به مخازن پلی اتیلنی ضد اسید داده اند.

مخزن پلی اتیلن ضد اسید،ارزان ترین و به صرفه ترین مخزن ذخیره اسید و مواد شیمیایی

مخزن پلی اتیلن ضد اسید،اگر از مواد اولیه درجه یک و با کیفیت تولید شده باشد و استانداردهای تولید مخازن ضد اسید در آنها رعایت شود بهترین و ارزان ترین مخزن ضد اسید است.

با توجه به خاصیت ضد خوردگی پلی اتیلن HDPE 3840 این ماده پایداری بسیار بالایی دربرابر مواد اسیدی و خورنده دارد.به همین دلیل مخزن پلی اتیلن سنگین،برای نگهداری بسیاری از انواع اسید ها مانند اسید سولفوریک،اسید استیک،اسید کلریدریک و اسید فسفریک می تواند بهترین و اقتصادی ترین گزینه باشد.

مخزن پلی اتیلن یکپارچه درمقایسه با مخازن پلی اتیلنی که به کمک لوله های کاروگیت و جوش اکستروژن تولید می شوند بسیار ایمن تر هستند.ریسک نشتی در مناطق جوشکاری شده در مخازن کاروگیت بالاست.همچنین مخازن پلی اتیلنی در مقایسه با مخازن استیل ضد زنگ و ضد اسید بسیار ارزان تر و اقتصادی تر هستند.لازم به ذکر است که در خصوص اسید نیتریک با توجه به خاصیت خشک کننده این ماده،باید دقت بیشتری نمود و بهتر است سالیانه یا دو سالانه مخازن پلی اتیلنی را تعویض کنید.

پیشنهاد ما این است که حتماً ازمرکز یا فروشگاه معتبر و همچنین کارشناسان متخصص در این حوزه مشاوره بگیرید در صورت عدم رعایت این نکات احتمال بروز مشکلات فراوانی خواهد بود.

نکات مهمی که در خصوص نگهداری اسید در مخازن ضد اسید نیاز است بدانید

در تولید مخازن ضد اسید،چگالی ماده مورد نظر اهمیت زیادی دارد.به عنوان مثال مخازن پلی اتیلن که به عنوان متداولترین مخزن ذخیره سازی آب و مایعات شناخته می شوند برای نگهداری مایعاتی با چگالی یک تولید می شوند ولی بسیاری از اسید ها چگالی بالاتری دارند.به عنوان مثال چگالی اسید سولفوریک غلیظ تا کمی بیشتر از 1.8 برابر آب نیز می رسد و یا اسید فسفریک غلیظ تا ۱٫۵ برابر آب می باشد.بنابراین مخزن پلی اتیلن ضد اسید می بایست برای سازگاری با چنین مایعاتی از استحکام کافی برخوردار باشد.در فروشگاه مخزن آب صحنه مخازن ضد اسید تحت عنوان مخازن سوپریور عرضه می گردند.

پارامتر مهم دیگر دانستن دمای مایع ذخیره شده در چرخه کلی ذخیره سازی و انتقال آن است.در بسیاری از کارگاه ها و کارخانجات،فرایند رقیق سازی انجام می شود که گرمازاست.به همین دلیل باید اطمینان حاصل نمود تا گرمای ایجاد شده به واسطه رقیق سازی در مخازن پلی اتیلن ضد اسید به بالای 55 درجه سانتی گراد نرسد.برای حل این مشکل و همچنین افزایش ایمنی،بهتر است فرآیند رقیق سازی در مخازن پلی اتیلنی کوچکتر (مخازن ارتفاع کوتاه و انواع وان با ساپورت فلزی) صورت پذیرد و سپس محلول اسیدی با دمای ۵۵ درجه یا کمتر به مخازن بزرگتر منتقل گردد.

خرید و استعلام قیمت مخزن ذخیره اسید و مواد شیمیایی

یکی از منابع مناسب و تخصصی برای کسب اطلاعات تخصصی و خرید مخازن ذخیره سازی آب،مخازن اسید و مواد شیمیایی وب سایت تخصصی مخزن آب صحنه است.همچنین از طریق این وب سایت که به عنوان فروشگاه آنلاین شرکت پلاستونیک شناخته می شود می توانید درخواست استعلام قیمت و تولید انواع مخازن اسید و مواد شیمیایی را بدهید.

در این وب سایت انواع مخازن ضد اسید و نگهداری مواد شیمیایی،به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش عرضه می شوند.همچنین امکان تولید انواع مخازن ضد اسید سفارشی در حجم های مختلفی وجود دارد.

مخزن اسید چیست؟

به طورکلی انواع مخزن اسید از جنسهای بدنه ای مختلفی چون پلی پروپیلن،کامپوزیت،استیل،پلی اتیلن که خاصیت ضدخورندگی و ضد اسیدی دارند،تولید میگردد و بطور کلی در ساخت این مخازن بایستی از متریالهایی استفاده گردد که هیچگونه واکنش فرمی و شیمیایی نسبت به مواد قلیایی و اسیدی (اسید سولفوریک،نیتریک،فسفریک،کلریدریک و...) نداشته باشند.

اما حال این سوال بوجود می آید که انواع مخزن اسید از لحاظ فرمی و جنس بدنه به چند دسته تقسیم می شوند؟!

انواع مخزن اسید بر اساس فرم و شکل

انواع مخزن اسید به لحاظ فرم و شکل بدنه به شکلهای «تانکر اسید مکعبی»،«تانکر اسید ته قیفی»،«مخزن اسید عمودی» و «مخزن افقی» در بازار قابل دسترس خواهند بود.بد نیست بدانید که صاحبان صنایع برای انتخاب مخزن اسید بایستی به مواردی چون:

.چگالی و غلظت مواد قلیایی و اسیدها

.دمای نگهداری و ذخیره سازی اینگونه مواد

.حجم مواد قلیایی

.نوع اسید و مواد شیمیایی

.شرایط محیطی و چگونگی نوع نصب

توجه داشته باشند.البته تمامی فرمهای مخزن اسید در قالب جنسهای مختلفی چون: پلی اتیلن،پلی پروپیلن،استیل،فایبرگلاس عرضه می شوند که در ادامه به بررسی هریک از این متریالها خواهیم پرداخت.

مخزن اسید پلی اتیلنی

مخزن اسید پلی اتیلنی که قابلیت ذخیره سازی سیالات قلیایی و اسیدی با انواع ph ۱ الی ۱۴ را داراست،به دو صورت تکجداره با گرید ۳۸۴۰ و یا دوجداره با گریدهایhdpe ۱۰۰ و hdpe ۸۰ در بازار قابل دسترس می باشد.

بد نیست بدانید که مقاومت ویژه ی مخازن اسید پلی اتیلنی موجب شده که اینگونه مخازن اسید،بیش از دیگر متریالها در بازار تجهیزات آبی،دارای طرفدار باشند.

در رابطه با چگونگی نصب انواع مخزن اسید پلی اتیلنی می توان گفت که مخزن اسید پلی اتیلنی دوجداره،قابلیت نصب به دو صورت دفنی و غیردفنی و بدون سازه نگهبان را داراست؛ این در حالیست که مدل تکجداره،تنها به شکل غیردفنی و همراه با سازه نگهبان،قابلیت نصب را دارد.

مخزن اسید پلی پروپیلن؛ کارآمد و البته گران قیمت!

مخزن اسید پلی پروپیلن نیز یکی دیگر از انواع تانکرهای ذخیره سازی مواد قلیایی به شمار می رود که برای سیالات اسیدی با دماهای بالاتر از ۷۰ درجه سانتیگراد کاربرد دارد؛ دمایی که در آن انواع تانکر پلی اتیلن و استیل،کارایی چندانی نخواهند داشت.

از مزایای مخزن اسید پلی پروپیلن می توان به مواردی چون:

.سبک وزن بودن

.طول عمر بالای ۵۰ سال

.ویژگیهای مکانیکی و عدم خورندگی سطح بالا

.سیستم ایمن جوش اکسترودر

.دارا بودن تکنولوژی پایپینگ ایمن در انواع مخزن دوجداره این مدل

.سطح داخلی صیقلی و صاف

.مقابله قابل توجه در برابر اشعه uv و قابلیت کاهش جذب نورهای آفتاب با استفاده از قطعات پایدار کننده

.عدم امکان ورود به آب به درون منبع و خارج شدن نابهنگام فاضلاب از آنها

اشاره کرد.البته که قیمت مخزن اسید پلی پروپیلنی،در حدود سه برابر گرانتر از مدلهای پلی اتیلنی خواهد بود.

مخزن اسید استیل در صحنه

اینگونه مخازن از انواع جنس بدنه طراحی و تولید می گردند؛ اما به طور کلی می توان گفت که پایدارترین و مقاومترین نوع مخزن اسید استیل،از جنس بدنه اتنلس اسید تولید می شود و علاوه بر دارا بودن تحمل گرمایی بسیار قابل توجه،مقاومت بسیار ویژه ای را نیز در برابر انواع سیالات قلیایی از خود نشان می دهند.مخازن اسید استیل دارای کاربردهای نگهداری مختلفی همچون:مخزن آب ای بی سی

.مخزن آب ای بی سی آب ژاول

.مخازن استنلس استیل هیدروکلریک اسید

.تانکر ذخیره سازی اسید سولفوریک استیل و هیدروبرمیک

.مخازن اسید پرکلریک

می باشند.

مخازن فایبرگلاس نگهداری اسید سولفوریک

صاحبان صنایع در انتخاب نوع بدنه مخازن اسیدی بایستی به نکاتی چون: نوع و خواص اسید و مواد قلیایی،نوع و میزان ناخالصی در سیالات اسیدی،دمای اسید در زمان فرآیند ذخیره سازی،غلظت اسید و البته میزان سازگاری سیالات قلیایی و اسید نیتریک با مواد شیمیایی و متریالهای مختلف،توجه ویژه ای داشته باشند.

بر اساس همین نکات مهم است که مخزن اسید کامپوزیت (FRP) به جهت نگهداری اسید سولفوریک با غلظت های ۸۰% یا کمتر پیشنهاد می گردد.

جالب است بدانید که اسید سولفوریکهای با غلظت بیش از ۸۰% (بخصوص اگر درجه حرارت سیالات به ۱۰۰ الی ۱۲۰ درجه فارنهایت برسد)،بسرعت اقدام به تخریب مواد رزینی وینیل استر مخازن کامپوزیت می کنند.

به بیان فنی تر،اضافه سازی آب به اسید سولفوریک در فرآیندهای صنعتی،حرارت چشمگیری را ایجاد می کند و اگر این حرارت از محدوده ی استاندارد خارج شود،این احتمال وجود دارد که ثبات ساختاری مخزن اسید فایبرگلاسی دستخوش تغییرات منفی شود!

قیمت مخزن اسید

عوامل و پارامترهای متعددی در تعیین نهایی قیمت مخزن اسید موثر هستند که عبارتند از:

.نوع نصب دفنی و غیردفنی مخازن اسید (قیمت مخزن اسید غیردفنی،نسبت به مدل دفنی بیشتر خواهد بود)

.نوع جنس بدنه

.نوع سیال اسیدی و قلیایی که درون مخزن نگهداری،ذخیره سازی می شود.

.کیفیت قطعات و عمودی یا افقی بودن تانکر نگهداری

.همچنین به هر میزان که محدودیت های فضایی بیشتری در مکان نصب حاکم باشد،بعلت نیاز به تقویت و انجام تغییرات در شرایط اکونومی تولید،قیمت افزایش خواهد یافت.

جهت خرید مخزن اسید نیتریک،مخزن نگهداری اسید سولفوریک،مخزن ذخیره اسید فسفریک و مخازن نگهداری هر گونه سیال دیگر با همکاران من در شرکت ناب زیست تماس بگیرید.

ناب زیست به پشتوانه طراحان و مهندسان با تجربه و مشاوران کارآزموده و البته انجام صدها پروژه ی موفق،آماده ی ارائه انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و مخزن اسید پلی اتیلنی به تمامی متقاضیان سراسر صحنه می باشد.

همه چیز در مورد مخازن استیل و کاربرد آن در صنایع غذایی

مخزن آب ای بی سی یکی از مهم ترین عناصر در خط تولید صنایع بهداشتی،غذایی و حساس محسوب می شود.

به گزارش ایسنا،بنابر اعلام گروه صنعتی دمیرچی،مخازن استنلس استیل برخلاف فولادهای معمولی همچون ورق سیاه (ST-۳۷ or ST-۵۲) مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی از خود نشان می دهد که این مشخصه سبب شده که برای نگهداری و عمل آوری سیالات در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

مخازن استیل در چه صنایعی مورد استفاده قرار می گیرد؟

این مخازن در

· تولید صنایع غذایی

· تولید محصولات لبنی

· تولید عرقیات گیاهی

· صنایع داروسازی

· صنایع شیمیایی

· صنایع نفت،گاز و پتروشیمی

مصرف فوق العاده ویژه ای دارند.

مهم ترین کاربردهای مخزن آب ای بی سی در کارخانه های صنعتی

مخازن استیل از مهم ترین عوامل و تجهیزات برای طراحی و ساخت خطوط مختلف صنایع غذایی و بهداشتی می باشند که به دلیل مقاومت بسیار بالایی که در برابر زنگ زدگی دارند برای نگهداری و عمل آوری سیالات در صنایع مختلف غذایی مورد استفاده قرار می گیرند.
از جمله این صنایع می توان به خط تولید لبنیات،خط تولید روغن،خط تولید صنایع آرایشی بهداشتی و … اشاره کرد.همچنین از مخزن آب ای بی سی در زمینهٔ ذخیره سازی روغن خوراکی،آب و نوشیدنی،اسید و مواد شیمیایی،آب پنیر و … نیز استفاده می شود.

انواع مخزن آب ای بی سی

مخازن استیل شامل انواع مختلفی (مانند مخازن تک جداره،دو جداره،سه جداره،حمل و …) می باشند که هر کدام از این مخازن با توجه به ویژگی های خاص خود در بخش های مختلف صنایع غذایی استفاده می شوند.

کاربرد مخازن استیل دوجداره و سه جداره

از آنجایی که در بسیاری از موارد لازم است محتوای مخزن در دمای ثابتی نگهداری شود و با محیط مجاور نیز ارتباطی نداشته باشند از مخازن دوجداره در صنایع مختلف استفاده می شود.علاوه بر این،در مواردی لازم است محتوای مخزن در معرض عملیات حرارتی (سرمایش یا گرمایش) قرار گیرد.در چنین مواردی جداره سوم با کمک آب سرد و بخار امکان بالا یا پایین آوردن دما را فراهم می کند.

شکل ظاهری مخزن آب ای بی سی

مخازن گوناگون می توانند برحسب نقش فرآیندی که عهده دار هستند،به شکل های گوناگون ساخته شوند.برای مثال مخازن کروی و یا مخازن استوانه ای با عدسی های محدب برای فرآیندهای تحت فشار کاربرد دارند و یا از مخازن استوانه ای با عدسی های تخت غالباً برای نگهداری محصولات و یا خوراکی استفاده می شود.همچنین با توجه به شرایطی از جمله حجم مخزن،مخازن را می توان با پایه یا گوشواره ساخت.مخازن بزرگ معمولاً بدون پایه بوده و بر روی فنداسیون خاص نصب می شوند.

طراحی و ساخت مخزن آب ای بی سی

ساخت مخازن استنلس استیل به شکل های افقی،عمودی،مخروطی و عایق انجام می شود.ظرفیت این مخازن متفاوت هستند و گاهی تا ۳۰۰ مترمکعب نیز می رسند.اولین مرحله در جهت ساخت بهینه ترین مخزن کسب اطلاعات دقیق در رابطه با حجم مورد نیاز،نوع سیال،کاربرد مخزن و فضای سایت پروژه می باشد.بر اساس نوع سیال و ماده نگهداری شده متخصصین تعیین می کنند که از کدام نوع استیل برای ساخت مخازن استفاده شود.به عنوان مثال در صنایع غذایی برای نگهداری سیالات بدون خورندگی از استیل ۳۰۴ استفاده می شود اما در صورتی که سیال نگهداری شده دارای خاصیت خورندگی و یا اسیدی باشد از استیل ۳۱۶ در ساخت مخازن استفاده می شود.در زمانی که هدف صرفاً نگهداری یک سیال می باشد از مخازن تک جداره،برای مواقعی که بحث پایداری دما اهمیت داشته باشد از مخازن دو جداره و برای مواردی که می خواهیم عملیات پخت و یا بخشی از فرآیندهای سرمایش و گرمایش را داخل تانک انجام دهیم از مخازن سه جداره کمک می گیریم.همچنین فضای سایت پروژه نیز در تعیین مشخصات هندسی مخازن ساخته شده اهمیت دارند.تعیین عمودی یا افقی بودن مخزن،تعیین ارتفاع مخزن،قطر و...بر اساس اطلاعات کارفرما صورت می گیرد.

قیمت مخزن آب ای بی سی

قیمت مخزن آب ای بی سی یکی از اصلی ترین دغدغه خریدارن این محصول می باشد.در نگاه کلی قیمت مخازن استیل به ظرفیت و نوع استیل استفاده شده در بدنه آن بستگی دارد.همچنین به دلیل آن که ورق های استیل نسبت به فلزات قیمت بالاتری دارند قیمت مخازن ساخته شده با ورق های استیل نسبت به مخازن ساخته شده با سایر فلزها بیشتر می باشد.با توجه به اینکه اکثر سازندگان مخازن استیل ورق های استیل مورد نیاز خود را از بازار داخلی تهیه می کنند،هزینه واردات (واسطه گری) ورق ها نیز به قیمت اصلی اضافه می شود که در نهایت منجر به بالا رفتن قیمت تمام شده مخازن می شود.گروه صنعتی دمیرچی اما در زمینهٔ واردات ورق استیل نیز فعال می باشد و ورق های مورد نیاز را به صورت مستقیم از بازار جهانی تأمین می کند و به این شکل هزینه کمتری برای ورق های استیل خود می پردازد که این موضوع باعث می شود در نهایت قیمت مخازن ساخته شده توسط این شرکت نسبت به سایر سازندگان مناسب تر باشد.از دیگر عواملی که روی قیمت مخازن استیل تأثیر دارد ظرفیت مخزن،ضخامت بدنه،عدسی ها،وجود تجهیزات جانبی مانند سایدگلاس،همزن،گیربکس،نردبان،آبنما،منهول و … می باشند.

گروه صنعتی دمیرچی آماده ارائه خدماتی همچون مشاوره،طراحی،تولید و نصب مخزن آب ای بی سی به منظور نگهداری سیالات حساس در هر ابعاد و مشخصات با توجه به نیاز کارفرمایان محترم می باشد.

لزوم استفاده از مخزن آب پلی اتیلن برای زمین های کشاورزی
لزوم استفاده از مخزن آب پلی اتیلن برای زمین های کشاورزی

مخزن آب پلی اتیلن یکی از مخزن های پرکاربرد برای زمین های کشاورزی است که در ادامه با کارایی آن بیشتر آشنا می شوید.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر،مخزن آب پلی اتیلن یکی از مخزن های پرکاربرد برای زمین های کشاورزی است.مشکلات کم آبی که امروزه گریبانگیر مردم اکثر مناطق شده است باعث شده که دیگر نتوان به منظور آبیاری زمین های کشاورزی از روش های سنتی و قدیمی بهره گرفت.استفاده از شیوه های نوین آبیاری مزارع و باغ ها نیاز به استفاده از مخازن ذخیره آب را روز به روز بیشتر می کند.

برای مثال در آبیاری قطره ای ابتدا آب را در یک مخزن بزرگ ذخیره کرده و به صورت مکانیزه و مهندسی شده از آن به منظور آبیاری زمین های کشاورزی استفاده می شود.اگر از کنار مزارع عبور کرده باشید مطمئناً مخازن آب پلی اتیلن بزرگ یا اصطلاح عامیانه تانکر آب پلاستیکی را دیده اید.استفاده از این نوع مخازن به منظور ذخیره سازی آب برای مصارف کشاورزی بسیار رایج است.مزیت ها و ویژگی هایی که این مخازن دارند باعث شده است که به بهترین گزینه برای این منظور تبدیل شوند.

سوالی که اغلب کشاورزان از ما به عنوان تولید کننده انواع منبع آب پلی اتیلنی،گالوانیزه،کامپوزیتی می پرسند این است که برای مصارف کشاورزی تانکر با چه حجمی مناسب است؟ در پاسخ باید بگوییم که عوامل زیادی در این زمینه تاثیر گذار هستند.برای مثال نوع گیاهی که کشت می کنید و یا جنس خاک و محیط جغرافیایی که زمین کشاورزی شما در آن قرار دارد می تواند در این زمینه موثر باشد.در مورد قیمت این تانکرها هم باید بگوییم که قیمت مخزن های پلی اتیلن به نسبت سایر مخازن به صرفه تر است و می توانید این مخازن را در حجم ها و شکل های مختلفی از بازار تهیه کنید.

همچنین مخازن پلی اتیلن چند لایه مقاومت بالایی برای محیط های باز دارند و در مقابل نور خورشید مقاوم هستند.همچنین در برابر طوفان و زلزله نیز از مقاومت خوبی برخوردارند.

علت محبوبیت مخازن پلی اتیلن برای مصارف کشاورزی چیست؟

مخازن پلی اتیلن دارای ویژگی های خاصی هستند که باعث شده است بهترین گزینه برای مزارع و زمین های کشاورزی باشند.در ادامه با برخی از عواملی که سبب محبوبیت مخازن پلی اتیلن شده اند آشنا می شویم.

این مخازن همه جا در دسترس هستند و به راحتی می توان آن ها را خریداری کرد.

قیمت مخزن پلی اتیلن به نسبت سایر مخازن که از مواد دیگر ساخته می شوند به صرفه تر است.

به منظور ذخیره آب،و سموم و … برای مصارف کشاورزی می توان با خیال راحت از این مخازن استفاده نمود.

دارای وزنی نسبتاً سبک بوده و قابلیت حمل آسانی دارند.

در مقابل خوردگی و پوسیدگی مقاوم هستند چون از جنس پلی اتیلن هستند.

مقاومت نسبتاً خوبی در برابر ضربه دارند.

مقاومت بالایی در برابر نور آفتاب دارند.

مقاومت خوبی در برابر عوامل طبیعی همچون زلزله و طوفان دارند.

مخازن چند لایه ضد جلبک هستند و شستشوی آنها به آسانی انجام می شود.

فودگرید هستند و برای نگهداری آب آشامیدنی مناسب هستند.

لزوم استفاده از مخزن آب پلی اتیلن برای زمین های کشاورزی

استفاده از مخازن پلی اتیلن به منظور آبیاری قطره ای

یکی از کاربردهایی رایج مخازن پلی اتیلن به منظور استفاده در آبیاری قطره ای زمین های کشاورزی است.در سیستم آبیاری قطره ای می توان مخزن آب را در ارتفاع بالا قرار داد تا فشار لازم به منظور آبیاری قطره ای فراهم آید.در این روش از پمپ استفاده نمی شود.استفاده از آبیاری قطره ای یکی از بهترین شیوه ها برای آبیاری زمین های کشاورزی است.مخازن پلی اتیلنی یکی از پرکاربرد ترین مخازن در این روش آبیاری بوده و به دلیل این که این شیوه آبیاری هزینه کمتری دارد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

لزوم استفاده از مخزن آب پلی اتیلن برای زمین های کشاورزی

انواع تانکر پلی اتیلن برای استفاده در زمین های کشاورزی

مخازن پلی اتیلن ایستا پلیمر شریف که در برای مصارف کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد در طرح ها و اندازه های مختلفی ساخته می شوند.حتی مخازن ضد جلبک آن به منظور استفاده برای ذخیره آب شرب نیز در بازار وجود دارند.در این قسمت ما فقط به مخازنی اشاره می کنیم که برای مصارف کشاورزی مناسب هستند.انواع مخازن پلی اتیلن رایج برای این کار از نظر شکل و ظاهر می توانند به صورت زیر باشند:

مخزن پلی اتیلن افقی

این نوع از مخازن به صورت افقی طراحی شده اند و به آن ها مخازن خوابیده نیز گفته می شود.ظرفیت این مخازن می تواند از ۷۰ لیتر به بالا باشد و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

مخزن پلی اتیلن عمودی یا ایستاده

این نوع مخزن پلی اتیلن همان طور که از نامش مشخص است به صورت ایستاده بوده و می تواند کاربری متعددی داشته باشد.استفاده از مخازن پلی اتیلن عمودی یا ایستاده در مصارف خانگی،کشاورزی و صنعتی رایج است.از نظر ظرفیت تانکر پلی اتیلن عمودی ساخت شرکت هیچگونه محدودیتی ندارد و حجم های بالا نیز به راحتی در کارخانه و یا به صورت ساخت در محل قابلیت تولید را دارند.

شرکت صحنهیان ایستا پلیمر شریف واقع در مرکز رشد و فناوری پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی صحنه،تولید کننده انواع مخزن ذخیره سازی با استفاده از تکنولوژی روز دنیاست.کافی است به سایت شرکت به نشانی اینترنتی مراجعه نمایید و با انواع محصولات آشنا شوید.این شرکت تولید کننده انواع مخزن آب پلی اتیلن،گالوانیزه و کامپوزیتی است و می توانید با مشورت کارشناسان مربوطه مخزنی که مناسب کار شما است را خریداری کنید.

مخزن پلی اتیلن که با نام مخزن پلاستیکی نیز شناخته می شوند امروزه در صنایع مختلف بسیار پراستفاده بوده و دامنه کاربرد این مخازن از نگهداری آب شرب گرفته تا انواع مایعات اسیدی و شیمیایی بسیار گسترده است.
مخزن پلی اتیلن چیست؟

مخزن پلی اتیلن که با نام مخزن پلاستیکی نیز شناخته می شوند امروزه در صنایع مختلف بسیار پراستفاده بوده و دامنه کاربرد این مخازن از نگهداری آب شرب گرفته تا انواع مایعات اسیدی و شیمیایی بسیار گسترده است.این مخازن خاصیت ضد جلبکی،ضد خوردگی و ضد باکتری داشته و برای مصارف بهداشتی تایید شده هستند.از دیگر ویژگی های این مخازن می توان به اشکال متنوع،وزن پایین،عایق حرارتی و قیمت مناسب اشاره کرد.
تاریخچه مخازن پلی اتیلنی

مخازن ساخته شده از موادی مانند سنگ،سرامیک و چوب،هزاران سال است که مورد استفاده قرار می گیرند.به عنوان مثال تمدن دره سند،که بین 1500 تا 3000 سال قبل از میلاد مسیح وجود داشته است،از مخازن برای ذخیره آب و غلات استفاده می کرده اند.

اما مخازن پلاستیکی فقط از اواسط قرن بیستم استفاده می شوند.با اینکه پلاستیک از دهه 1800 سنتز شد،اما تا پیش از ظهور فناوری مناسب،نمی توانستند از آن برای ساخت مخازن استفاده کنند.این فناوری در دهه 1960 ایجاد شد.دقیقا زمانی که مهندسان اولین فرآیند قالب گیری پلاستیکی چرخشی را ایجاد کردند.این فرآیند به تولیدکنندگان امکان ساخت ظروف توخالی بزرگ را داد.از آن زمان با استفاده از پلی اتیلن با چگالی کم،اقدام به تولید مخازن پلاستیکی کردند.
بیشتر بخوانید

نیاز ۲۵ میلیارد ریال برای تکمیل مخزن ۲ هزار متر مکعبی شهر قطور
ورود ستاد اجرایی فرمان امام برای حل مشکل آب 702 روستای بحران زده خوزستان/ دستور اعزام فوری 200 تانکر و مخزن آب و اهدای دام به منظور رفع موقت مشکلات مردم

در پنجاه سال گذشته مهندسان و شیمی دانان،فرآیندهای بهبود یافته و ترکیبات جدید پلاستیکی را ارائه داده اند.این امر باعث رشد و توسعه صنعت تانکر آب پلاستیکی شد.از جمله دستاوردهای نوین در ساخت تانکر پلاستیکی می توان به استفاده از تکنولوژی نانو و تولید مخزن آب آنتی باکتریال اشاره کرد.

امروزه تولیدکنندگان و تأمین کنندگان مخازن پلی اتیلنی علاوه بر تکنولوژی های جدید،نگاه خود را به سمت پایداری معطوف کرده اند.خوشبختانه امروزه انواع منابع آب پلاستیکی،قابل بازیافت هستند.البته هنوز هم این صنعت در جستجوی راه هایی برای کاهش تأثیرات زیست محیطی و حمایت از زمین سالم است و محققان دست از تلاش در این حوزه برنداشته اند.
کاربرد مخزن پلی اتیلنی در صنایع مختلف

مخزن پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلنی برای طیف گسترده ای از کاربردهای ذخیره سازی و حمل مواد استفاده می شود.برخی از صنایع مختلفی که از مخزن آب پلاستیکی استفاده می کنند،عبارتند از: گاز و نفت،کشاورزی،تصفیه آب،مواد شیمیایی،مواد غذایی و آشامیدنی،بازیافت،شستشوی قطعات صنعتی،ساخت و آبکاری.

به عنوان مثال صنعت کشاورزی از انواع مخزن آب برای کمک به سیستم های آبیاری و کوددهی استفاده می کند.صنعت پتروشیمی از تانکر پلاستیکی برای حمل و نقل و ذخیره سازی نفت و گاز استفاده می کند.همچنین از انواع مخزن پلی اتیلن برای مصارف بهداشتی،مانند آب آشامیدنی و وسایل پلاستیکی مورد استفاده در آشپزخانه و صنایع غذایی استفاده می شود.
انواع مخزن پلاستیکی بر اساس نوع مواد سازنده
مخزن پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن همه کاره هستند.برای ذخیره انواع مایعات،مواد شیمیایی و جامدات از جمله: قلیایی ها،اسیدها،آب و حلال ها در شرایط غیر فشار استفاده می شوند.به مخازن ساخته شده با پلی اتیلن،تثبیت کننده های نور ماوراءبنفش برای استفاده در کاربردهای بیرونی اضافه می شود.این ویژگی مخصوصا برای انواع مخزن آب خانگی،کاربرد فراوانی دارد.همچنین انواع مخزن پلی اتیلن دوام بالایی داشته و دارای درجه مواد غذایی (فودگرید) هستند.بنابراین بهترین مخزن آب خانگی به شمار می روند.
مخزن پلی پروپیلن

مخازن پلی پروپیلن در برابر گرما (نقطه ذوب 320 درجه فانهایت)،رطوبت،مواد شیمیایی و سایر مواد خورنده مقاوم هستند.آنها همچنین با دوام،سبک و محکم هستند.از مکان هایی که مخازن پلی پروپیلن محبوبیت بیشتری دارند،به کارخانه های فرآوری فولاد ضد زنگ می توان اشاره کرد.
مخزن FRP (مخزنGRP)

متداول ترین ماده ای که مخازن FRP از آن ساخته می شوند،پلاستیک تقویت شده با شیشه یا GRP است.مخازن FRP به عنوان ماده ای مورد تأیید سازمان غذا و دارو،در فرآوری مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند.
نحوه ساخت مخزن پلی اتیلن

مخزن پلی اتیلن

پلی اتیلن (PE) از طریق پلیمریزاسیون نفت خام و گاز های طبیعی (گاز اتیلن) بدست می آید.این پلیمر شامل یک زنجیر بلند از اتم های کربن متصل به دو اتم هیدروژن است.این ساختار بسیار ساده و داشتن ویژگی های گرمانرمی آن را در جایگاه بالای تجاری قرار می دهد.پلی اتیلن ها به دلیل کنترل خواص مختلفی چون چگالی،شاخص جریان مذاب،بلورینگی،درجه شاخه ای و شبکه ای شدن،وزن و توزیع وزن مولکولی در صنعت پلاستیک بسیار پرکاربرد و پرطرفدار هستند.

روش تولید مخازن پلی اتیلن روتیشنال مدلینگ است.در این روش از پلی اتیلن HDPE برای شکل دهی مواد پلاستیکی به شکل تو خالی استفاده می شود.
مخازن آب از چه نوع پلی اتیلنی ساخته می شوند؟

مخزن پلی اتیلن

مخزن آب را می توان از طیف گسترده ای از مواد پلاستیکی ساخت.از متداول ترین انواع مواد پلاستیکی مورد استفاده برای ساخت مخزن آب،پلی اتیلن و پلی پروپیلن هستند.

همانطور که در بالا گفته شد،پلی اتیلن (PE)یک ترموپلاستیک سبک و مقاوم در برابر صدمات فیزیکی و شیمیایی است.همین خاصیت استحکام و تنوع ساختاری بالا موجب شده تا پلی اتیلن متداول ترین پلاستیک برای تولید مخازن آب باشد.مقاومت بالای پلی اتیلن در برابر طیف گسترده ای از مواد صنعتی شیمیایی،خشک،مرطوب و مواد غذایی،آن را برای ساخت مخازن و ظروف ذخیره سازی ایده آل کرده است.

پلی اتیلن شفاف است و رنگ طبیعی آن بسته به ضخامت دیواره و نوع آن،از کمی سفید تا سفید خامه ای متغیر است.به مخازن ساخته شده با پلی اتیلن،تثبیت کننده های نور ماوراءبنفش برای استفاده در کاربردهای بیرونی اضافه می شود (معروف به مخزن آب ضد جلبک).همینطور می توان آنها را در صورت سفارش به صورت رنگی نیز تولید کرد.مخازن آب پلی اتیلن از نظر شکل و ظرفیت متفاوت هستند.از مخزن کوچک زیر 100 لیتر تا مخزن بزرگ آب پلی اتیلن.پراستفاده ترین این مخازن،تانکرهای ده هزار لیتری و بیست هزار لیتری هستند.

خلاصه کلام

در جواب سوال «پلی اتیلن چیست؟» به طور مختصر می توان گفت: پلی اتیلن یک ترموپلاستیک با کیفیت بالا است.که در برابر آب و هوا،سایش و مواد شیمیایی مقاوم است.

دوام پلی اتیلن،آن را به یک گزینه عالی برای تولید مخازن پلاستیکی تبدیل کرده است.مخازن پلی اتیلن به دلیل هزینه کم و انعطاف پذیری بالا اخیراً محبوبیت زیادی پیدا کرده اند.به همین دلیل علاوه بر استفاده از مخزن پلی اتیلن برای ذخیره سازی آب آشامیدنی،از آنها در صنایع غذایی،مدیریت فاضلاب،تولید مواد شیمیایی و کشاورزی نیز استفاده می شود.

پلی اتیلن به کار رفته در مخازن آب،دارای تثبیت کننده نور ماوراءبنفش هستند.استاندارد اصلی که در ساخت مخازن پلی اتیلن بهداشتی استفاده می شود،پلی اتیلن خطی است.

اگر شما قصد خرید مخزن پلی اتیلنی را دارید پیشنهاد می کنیم به فروشگاه ما یعنی البرز مخزن سری بزنید و تمام مشخصات و ابعاد انواع مخازن را مشاهده کنید.در سایت فروشگاه ما تمام مخازن به تفکیک دسته بندی شده اند تا امکان انتخاب و مقایسه برای شما راحت تر شود.همچنین می توانید به سادگی و تنها با یک تلفن سوالات خود را در خصوص خرید مخزن متناسب با نیازی که دارید از ما بپرسید،تا با افتخار پاسخگوی شما باشیم.

بهترین مخزن آب برای حل مشکل فشار آب ساختمان

افت فشار آب از دغدغه های مردم برای فصول گرم سال است.

به گزارش ایسنا،بنابر اعلام مخزن آب صحنه،برای حل قطعی مشکل آب،تهیه مخزن ذخیره آب ضروری است.عدم استفاده از مخزن آب و اتصال مستقیم پمپ به کنتور مشکلات متعددی برای شهروندان ایجاد می کند.متاسفانه برخی از شهروندان بدون استفاده از مخزن آب،پمپ را مستقیم به شبکه آب شهری متصل می کنند.

نصب مستقیم پمپ آب روی کنتور،بدون استفاده از منبع آب علاوه بر اینکه غیر قانونی است،منجر به مشکلات متعددی مانند اختلال در عملکرد کنتور،ثبت آب بهای چند برابری و همچنین مکش این پمپ ها باعث محروم شدن مجتمع های ساختمانی مجاور از فشار طبیعی آب شهری و یا حتی قطعی آب آنها می شود.

تجمیع این مکش ها ضمن تخریب شاه لوله ها موجب مکیده شدن آب دور لوله ها در نقاط دارای نشتی و انتقال آلودگی می شود.سالیانه حدود ۳۰٪ از آب تصفیه شده در تهران از طریق همین نشتی ها هدر می رود.

در این مقاله راهنمای خرید بهترین مخزن آب،منبع یا تانکر آب ارائه شده و سپس نکات نصب و نگهداری آن ها بیان می شود.در انتها بهترین و ساده ترین روش خرید مستقیم این مخازن معرفی می شود.

بهترین مخزن آب برای نصب در خانه یا ساختمان

برای انتخاب بهترین مخزن آب باید موارد مختلفی را در نظر گرفت.با توجه به اینکه عموماً در ساختمان ها مخزن،تانکر یا منبع آب برای مصارف شرب و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد ضروری است که تولیدکننده مخزن آب پروانه بهداشتی،سیب سلامت و نشان استاندارد داشته باشد.

در مخازن پلی اتیلنی در صورت تولید از مواد بازیافتی و غیر فود گرید ضمن کاهش طول عمر مخازن،سلامت مصرف کنندگان نیز تهدید می شود.به همین دلیل ضروری است از مراکز فروش معتبری همچون فروشگاه مخزن آب صحنه اقدام به خرید نمایید و حتماً از فروشنده گواهی های مربوطه را استعلام نمایید.

مخزن آب پلی اتیلن بهتر است یا مخزن آب فلزی؟

دو نوع متداول مخازن ذخیره آب برای ساختمان ها،مخزن آب پلی اتیلن و مخزن آب فلزی است.امروزه مخازن فلزی کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.زیرا مخزن پلی اتیلن مزایای بسیاری نسبت به مخزن فلزی دارد که مهمترین آن مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی است.لازم به ذکر است که مخزن پلی اتیلن با نام های مخزن پلیمری و یا تانکر پلاستیکی نیز شناهته می شود.

علاوه بر این مخازن آب پلی اتیلنی دارای طول عمر بیشتر،وزن کمتر،قابلیت حمل و نصب آسان تر و همچنین امکان نصب انواع اتصالات هستند.به همین دلایل در حال حاضر به گزینه نخست شهروندان تبدیل شده است.قیمت مخزن پلی اتیلن نیز عموماً از قیمت مخزن فلزی پایین تر است.

پیش از خرید مخزن آب پلی اتیلنی به نکات زیر توجه کنید:

اگر از مخزن پلی اتیلن در جهت ذخیره آب شرب بهره میبرید ضروری است از مخزن آب پلی اتیلن سه لایه استفاده کنید.زیرا در این نوع تانکر آب،امکان ورود نور خورشید وجود ندارد در نتیجه داخل آنها جلبک رشد نخواهد کرد.

دسته بندی مخازن پلی اتیلن از نظر شکل ظاهری:

مخازن پلی اتیلن در انواع مخازن افقی،مخازن عمودی،مخازن مکعبی،مخازن کتابی و زیرپله ای تولید می شوند.

شما باید با توجه به فضای در دسترس و محل نصب آن،اقدام به انتخاب بهترین مخزن پلی اتیلنی نمایید.به عنوان مثال اگر محل نصب پشت بام است مخازن افقی انتخاب بهتری هستند.اگر مشکل ارتفاع ندارید،مخازن عمودی و برای خانه هایی که درب،راهرو و فضاهای تنگ و کوچک دارند مخازن مکعبی یا کتابی و نیز برای زیر راه پله ها مخازن زیر پله ای مناسب هستند.

نکاتی در خصوص نصب مخزن آب پلی اتیلن یا پلاستیکی:

یکی از دلایل اصلی ترک و یا سوراخ شدن مخزن آب پلی اتیلن یا پلاستیکی،نصب غیر اصولی و زیرسازی نامناسب است.

برای نصب مخزن آب پلی اتیلن باید به موارد زیر توجه فرمایید

۱-سطح زیرین مکان نصب آن کاملاً صاف،تراز،یکدست و بدون شیب باشد.

۲-مخزن نباید هوابند و تحت فشار قرارگیرد.

۳-جسم تیز و برنده در تماس با مخزن نباشد.

۴-مخزن در کنار منبع گرمایش و شعله های آتش نصب نشود.

اگر مخزن پلی اتیلنی از مواد درجه یک و غیر بازیافتی تولید شود طول عمر آن بسیار زیاد است اما متاسفانه مخازن پلی اتیلن بی کیفیت و تولید شده از مواد درجه دو و بازیافتی نیز دربازار کم نیستند.اگر نکات نصب مخزن آب رعایت نشود،گرچه ممکن است یک مخزن پلی اتیلن با کیفیت سالهای سال کار کند ولی یک مخزن ارزان قیمت پلی اتیلنی تولید شده از مواد بی کیفیت به سرعت آسیب خواهد دید.

بهترین مکان و روش برای خرید مخزن آب

خوشبختانه از زمان شروع به کار فروشگاه تخصصی مخزن آب صحنه در سال ۱۳۹۳ خرید انواع مخزن آب و سایر منابع و تانکرهای ذخیره سازی آب کاری بسیار ساده و بدون دردسر شده است.

در این فروشگاه به صورت آنلاین می توانید اطلاعات فنی،ابعاد،قیمت بروز،تصاویر و حتی ویدیو محصولات را مشاهده نمایید.به همین دلیل می توانید ضمن انتخاب بهترین مخزن آب خرید خود را به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش درب منزل دریافت نمایید.

همچنین کارشناسان متخصص این شرکت آماده ارائه مشاوره های تخصصی به خریداران گرامی هستند.لازم به ذکر است شما می توانید علاوه بر خرید اینترنتی به صورت حضوری و تلفنی نیز،از این فروشگاه اقدام به خرید نمایید.

:Published Date:7/25/2024 7:10:45 AM
تلفن تماس فوری مخزن آب صحنه,مخزن پلی اتیلن صحنه,مخزن آب ای بی سی صحنه