مخزن آب رفسنجان,مخزن پلی اتیلن رفسنجان,مخزن آب ای بی سی رفسنجان

فروش مخزن آب در رفسنجان و مخزن پیش ساخته در رفسنجان شرکت مخزن سازان سال های زیادی را در جهت گسترش و عرضه علمی و تکنیکی مخازن ذخیره آب و مخازن پیش ساخته در نقاط مختلف رفسنجان و منطبق با تکنولوژیهای روز جهان در این زمینه بکار گرفته است.تیم کارشناسی رفسنجان سال های زیادی را در جهت گسترش و عرضه علمی و تکنیکی مخزن پیش ساخته در نقاط مختلف رفسنجان و منطبق با تکنولوژیهای روز جهان در این زمینه بکار گرفته است تا بتواند با بهترین طراحی و سازه و همچنین نصب و راه اندازی و بهره برداری سریع در کوتاهترین زمان و خدمات پشتیبانی مناسب و قابل توجه پس از فروش برای مصرف کنندگان و تضامینی قوی و کافی و طولانی جهت آسودگی خاطر مشتریان پس از فروش و ایجاد جذابیت های منطقی برای استفاده از این نوع مخازن به سبب بهداشتی بودن آنها در ذخیره سازی آب آشامیدنی و سالم برای مدت زیاد و قیمت متعادل و مناسب و همچنین سرمایه گذاری در امور شبکه های آبرسانی مشتریان در همه نقاط رفسنجان مخازنی را معرفی نماید.09129348695 آقای شادلوییفروش مخزن آب
که تنها پس از استفاده و کاربری آن می تواند خشنودی و رضایت مندی شما از این محصول خاص را در صنعت ذخیره سازی آب و سایر مایعات می تواند ضامن حسن انتخاب شایسته شما و اعتبار حرفه ای ما باشد.شرکت مخزن سازان بعنوان شرکت برتر در زمینه طراحی و ساخت مخزن پیش ساخته و مخازن آب در رفسنجان میباشد.

قیمت مخزن آب پیش ساخته در رفسنجان

هزینه ساخت مخزن آب در رفسنجان پیش ساخته بدلیل نصب آسان و کوتاه بودن اجرای نصب آن در دو مرحله زیر سازی و نصب استخر آماده در محل،بسیار کمتر از استخرهای بتنی می باشد زیرا استخرهای بتنی به دلیل شرایط آماده سازی دشوار و طولانی به دلیل اجرای مراحلی نظیر خاکبرداری کف،مخلوط ریزی کف،تهیه بتن ومیلگرد،هزینه بالای قالب بندی و اجرای بتن و آراما توربندی وسیستم آن،کف سازی،شیب بندی،حمل ونقل و...همه موارد فوق و از همه مهمتر برای اجرای مراحل فوق تعداد بالایی نیروی انسانی نیازدارد که تمامی موارد فوق دلیلی برای هزینه بالای ساخت مخزن بتنی میباشد.
علاوه بر هزینه ساخت از نظر زمانبندی آماده سازی و احداث مخزن بتنی در بهترین شرایط حداقل به 25 روز زمان نیاز دارد درصورتیکه اجرای کامل مخزن پیش ساخته حداکثر 4 روززمان می برد.از نظر مساحت زمین نیز مخزن پیش ساخته در حداقل متراژ زمین قابل اجرا میباشند در صورتیکه برای منبع های بتنی مساحت بیشتری از زمین نیاز میباشد.لازم به ذکر است که افزایش قطر استخر ها یا افزایش تعداد و نحوه چیدمان در طراحی مخازن پیش ساخته می تواند مقدار زمین حاشیه استخر ها را کاهش دهد.
برخی از مزایای مخزن پیش ساخته

 1. قابلیت جابجایی و مونتاژ مجدد
 2. زمان ساخت بسیار کوتاه( یک روز)
 3. خاصیت ضد UV
 4. مقاومت بالای اسکلت فلزی به دلیل سینوس و شکل استوانه ای و جنس زینکالیوم ضد زنگ و طول عمر بالا مخزن پیش ساخته
 5. رنگ مناسب سطح داخلی با استانداردهای بهداشتی در استخر پیش ساخته

آسیب کمتر بدن ماهیان در پرورش متراکم به دلیل صافی و لغزندگی جنس داخلی و همچنین چسبیدن کمتر جلبک و رسوب به دیواره ها

 1. خروجی مرکزی و زیر سازی سبک،ساده و ارزان
 2. حجم کم دیواره ها و ظاهر مناسب
 3. امکان ساخت ابعاد بزرگ از قطر3.5 تا 12 متر و ارتفاع 1.2 تا 2.2 متر
 4. قیمت بسیار کم استخر پیش ساخته نسبت به سازه های دیگر آبزی پروری در این حجم

هدف از ساخت استخر پیش ساخته چیست؟

یکی از معضلات و محدودیت های توسعه آبزی پروری رفسنجان،هزینه بالای تولید می باشد که مانع از توانمندی در رقابت با تولید کنندگان خارجی و صادرات شده یکی از دلایل اصلی بالا بودن هزینه های تولید،هزینه بسیار زیاد ساخت فضای آبزی پروری می باشد.شکل و اندازه مخزن بستگی به مساحت و شکل هندسی زمین،دبی و کیفیت آب قابل دسترس،گونه،سایز و تراکم ماهی،بافت زمین،موقعیت جغرافیایی و شیب زمین دارد.
استخر های بتونی با بتن مسلح و غیر مسلح و یا ترکیب این دو ساخته می شود.شرکت مخزن سازان با هدف کاهش هزینه های تولید و پس از بررسی های متعدد در رفسنجان دیگر،نوعی سازه غیر بتونی (مخزن پیش ساخته) که با حداقل زمان ساخت و هزینه در گنجایش های زیاد قابل اجرا می باشد را به جامعه آبزی پروری رفسنجان معرفی نموده است.
مخازن ذخیره آب پیش ساخته در صنعت از جمله مشخصات این مخازن می توان به نصب سریع وآسان,پیچ و مهره بودن آنها و قابلیت مونتاژ و دمونتاژ و استحکام بالا آنها اشاره نمود.
امروزه حفاظت از منابع با ارزش آب های زیر زمینی و خاک و قوانین سخت گیرانه زیست محیطی در خصوص عدم نشت مواد آلوده کننده خاک و محیط زیست و همچنین لزوم ذخیره سازی و استفاده بهینه از منابع آب باعث شده است تا استفاده در بسیاری از پروژه های مرتبط با زمین و آب متداول گردد.

مخزن آب در رفسنجان

تانکر آب پلی اتیلن همانطور که از نامش پیداست از پلی اتیلن تولید شده است و در حال حاضر یکی از متداولترین تانکر های تولید شده در رفسنجان است.مخزن آب پلی اتیلن از نظر قیمت از تانکر فلزی معمولاً ارزان تر است و در برابر خوردگی و زنگ زدگی نیز مقاوم است اما در برابر ضربات شدید و یا پارگی نسبت به مخازن فلزی مقاومت کمتری دارد.

یک مخزن آب پلی اتیلن در تهران
مخازن آب در رفسنجان عمدتاً با استفاده از روش قالب گیری دورانی تولید می شود و در مدل های تک لایه و سه لایه طراحی و ساخته می شوند.در مدل های سه لایه یک لایه مشکی رنگ با جلوگیری از ورود نور به داخل مخزن از رشد جلبک در داخل آب مخزن یا تانکر جلوگیری می نماید.
می توان بیان نمود که این نوع مخازن از جمله مخزن آب یکی از انواع مخازن نگهداری سیالات و مواد شیمیایی می باشد.که در حال حاضر به علت قیمت مناسب،وزن کم و سهولت در جابه جایی،نسبت به دیگر انواع مخازن دارای متقاضیان زیادی در رفسنجان می باشد.
مخازن پلی اتیلن در چه مدل هایی تولید می شوند؟

از لحاظ شکل ظاهری مخزن پلی اتیلن در انواع افقی،عمودی،مخروطی،مکعبی و مخازن تطبیق شده را با انواع وانت ها و زیر پله ها میتوان تقسیم بندی کرد.

مخزن پلی اتیلنی افقی:

مخزن پلی اتیلن افقی به زاویه ها و اندازه های مختلف به طور تک لایه،دولایه و سه لایه قابل تولید و بهره برداری می باشد.از مخزن دولایه پلی اتیلن بیشتر جهت نگهداری محلولهایی که شیمیایی و یا نگهداری آب بصورت دفنی میتوان استفاده کرد.مخزن سه لایه پلی اتیلن که بمنظور ممانعت از تابش نور خورشید به محلول و یا آب طراحی می شود،که باعث جلوگیری از اثر نور خورشید بر روی محلول های شیمیایی و یا ممانعت از تکثیر جلبک در مخزن نگهداری آب می گردد.

مخزن پلی اتیلن عمودی:

حجم مخزن پلی اتیلن را میتوان بین 5 تا 126 مترمکعب (5 هزار لیتر تا 126 هزار لیتر) در نظر گرفت.در انواع تک لایه،دولایه و سه لایه که قابل تولید می باشد.
مخزن پلی اتیلن عمودی همراه دیواره های تقویت شده و شکل ارگونومیک خود توانایی نگهداری مقدار بالایی از مایعات با بالا و پایین را دارد.

مخزن پلی اتیلن مکعبی:

تولید مخازن پلی اتیلن مکعبی تا حجم 30 هزار لیتر نیز از دیگر افتخارات تولیدی ایده نوآوران می باشد.با توجه به نیاز این نوع از مخازن پلی اتیلن در رفسنجان،اقدام به تولید هر چه با کیفیت تر این محصول همراه قیمت مناسب مینماییم.
مخزن پلی اتیلن مکعبی برای رفع نیاز مشتریانی که فضای مناسب برای نصب مخازن پلی اتیلن استوانه ای را ندارند طراحی و تولید می شود.
زوایای مخازن پلی اتیلن مکعبی به طوری طراحی شده اند تا بتوانید آنها را در کم جا ترین مکان ها استفاده نموده و نصب نمایید.
ما در صورتی که شما مشتری گرامی مشکل جدی در زوایای دیگر مخازن پلی اتیلنی دارید،مخزن آب مکعبی را به شما پیشنهاد مینمائیم..

مخازن آسان رو:

مخازن آسان رو یکی از انواع مخازن آب است که جهت نصب در محل هایی که ورودی های محدود دارند،مناسب است و
مخزن های سه و چهار لایه نیز موجود هستند که به دلیل استفاده از لایه ضد نفوذ نور در آنها،باعث عدم رشد جلبک ها می شوند و برای نگهداری آب آشامیدنی برای مدت طولانی مناسب هستند.
در این مخازن از لایه ضد جلبک و ضد نفوذ نور خورشید به صورت سه لایه استفاده شده است.

پلی اتیلن چیست و مخازن آب پلی اتیلن چه انواعی دارند؟

پلی اتیلن پرمصرف ترین ماده پلیمری که در صنعت قالب گیری دورانی از آن استفاده می شود و مقدار 85 درصد بازار این صنعت را در اختیار دارد.متداول ترین گریدهای این خانواده شامل: سبک خطی،سبک با دانسیته متوسط،سنگین،شبکه ای شده و اتیلن استات می باشند.

می توان بیان نمود که این نوع مخازن از جمله مخزن آب یکی از انواع مخازن نگهداری سیالات و مواد شیمیایی می باشد.که در حال حاضر به علت قیمت مناسب،وزن کم و سهولت در جابه جایی،نسبت به دیگر انواع مخازن دارای متقاضیان زیادی در رفسنجان می باشد.

پلی اتیلن سبک:

در سال 1961 میلادی کمپانی اکواستار پودر پلی اتیلن سبک را با دانه بندی 500 میکرون به بازار عرضه نمود.پلی اتیلن سبک نخستین عضو خانواده پلی اتیلن بود که در صنعت قالب گیری دورانی از آن استفاده میشود و دستگاه ها و تجهیزات این صنعت با این ماده گسترش یافتند.پلی اتیلن سبک مشابه سایر پلیمرها از زنجیره های بلند تشکیل شده از گروه های کوچک مولکولی به نام: (مونومر) متصل به یکدیگر به وجود آمده است.

پلی اتیلن سبک شامل اتم های کربن و هیدروژن و تعداد زیادی شاخه های جانبی می شود.این شاخه ها از نزدیک شدن زنجیره های اصلی به یکدیگر جلوگیری کرده و باعث ایجاد تراکم بالا می شوند و این کاهش تراکم به نوبه خود باعث کاهش دانسیته پلیمر می گردد.به طور کلی به پلی اتیلن های با دانسیته 0.910 تا 0.925 گرم بر سانتی متر مکعب،پلی اتیلن سبک میتوان گفت.

پلی اتیلن سنگین

پلی اتیلن با دانسیته 0.941 تا 0.959 گرم بر سانتی متر مکعب پلی اتیلن سنگین نام دارد.

پلی اتیلن سنگین مثل پلی اتیلن سبک از اتم های هیدروژن و کربن تشکیل می شود.فرق در این مورد می باشد که طول زنجیره های پلی اتیلن سنگین ۵۰ بار بلندتر از پلی اتیلن سبک است و تراکم شاخه های جانبی در آن ده برابر کمتر از نوع.سبک آن می باشد.

کاهش تعداد شاخه های کناری در آن ده برابر کمتر از نوع سبک آن است.کاهش تعداد شاخه های کناری سبب افزایش پراکندگی زنجیره های پلیمری

و در نتیجه بالا رفتن دانسیته پلیمر می گردد.

نیروهای فیزیکی یا شیمیایی خارجی در جهت نگه داشتن مولکولهای پلیمری در کنار هم دیگر نقشی ندارند بلکه نیروی بین مولکولی به نام نیرویی واندروالسی،زنجیر های پلیمری را کنار هم نگه می دارد.این نیرو مثل نیروهای مغناطیسی پلیمر ها را جذب همدیگر کرده،سبب ایجاد یک توده متراکم خواهد شد.

در یک جمع بندی کلی می توان بیان کرد که بالا بردن میزان کریستالی شدن موجب افزایش دانسیته و جمع شوندگی و بهبود استحکام کششی و خمشی و مقاومت شیمیایی و گرمایی پلیمر و کاهش مقاومت ضربه و شفافیت آن می گردد.ضمناً این پدیده یک نواختی در جمع شوندگی قطعه نهایی را می کاهد.

مخازن پلی اتیلن در چه مدل هایی تولید می شوند؟

از لحاظ شکل ظاهری مخزن پلی اتیلن در انواع افقی،عمودی،مخروطی،مکعبی و مخازن تطبیق شده را با انواع وانت ها و زیر پله ها میتوان تقسیم بندی کرد که در این بخش به معرفی برخی از آن ها می پردازیم.

مخزن پلی اتیلنی افقی:

مخزن پلی اتیلن افقی به زاویه ها و اندازه های مختلف به طور تک لایه،دولایه و سه لایه قابل تولید و بهره برداری می باشد.از مخزن دولایه پلی اتیلن بیشتر جهت نگهداری محلولهایی که شیمیایی و یا نگهداری آب بصورت دفنی میتوان استفاده کرد.مخزن سه لایه پلی اتیلن که بمنظور ممانعت از تابش نور خورشید به محلول و یا آب طراحی می شود،که باعث جلوگیری از اثر نور خورشید بر روی محلول های شیمیایی و یا ممانعت از تکثیر جلبک در مخزن نگهداری آب می گردد.

مخزن پلی اتیلن عمودی:

حجم مخزن پلی اتیلن را میتوان بین 5 تا 126 مترمکعب (5 هزار لیتر تا 126 هزار لیتر) در نظر گرفت.در انواع تک لایه،دولایه و

سه لایه که قابل تولید می باشد.مخزن پلی اتیلن عمودی همراه دیواره های تقویت شده و شکل ارگونومیک خود توانایی نگهداری مقدار بالایی از مایعات با PH بالا و پایین را دارد.

مخزن پلی اتیلن مکعبی:

تولید مخازن پلی اتیلن مکعبی تا حجم 30 هزار لیتر نیز از دیگر افتخارات تولیدی ما می باشد.با توجه به نیاز این نوع از مخازن پلی اتیلن در رفسنجان،اقدام به تولید هر چه با کیفیت تر این محصول همراه قیمت مناسب مینماییم.

مخزن پلی اتیلن مکعبی برای رفع نیاز مشتریانی که فضای مناسب برای نصب مخازن پلی اتیلن استوانه ای را ندارند طراحی و تولید می شود.

زوایای مخازن پلی اتیلن مکعبی به طوری طراحی شده اند تا بتوانید آنها را در کم جا ترین مکان ها استفاده نموده و نصب نمایید.

ما توانایی داریم مخازن پلی اتیلن مکعبی از حجم 1000 لیتر تا 140.000 لیتر به طور روتاری و دوجداره در قالب های روش

اکستروژن با رنگ های مختلف تولید کنیم.قیمت این مخازن از مخازن افقی و عمودی به دلیل الزام طراحی قویتر و استفاده از مواد اولیه مضاعف در جهت تامین استقامت آنها،گران تر می باشند.

ما در صورتی که شما مشتری گرامی مشکل جد در زوایای دیگر مخازن پلی اتیلنی دارید،مخزن آب مکعبی را به شما پیشنهاد مینمائیم.

مخازن آسان رو:

مخازن آسان رو یکی از انواع مخازن آب است که جهت نصب در محل هایی که ورودی های محدود دارند،مناسب است و مصارف خانگی و صنعتی دارند.

مخزن های سه و چهار لایه نیز موجود هستند که به دلیل استفاده از لایه ضد نفوذ نور در آنها،باعث عدم رشد جلبک ها می شوند و برای نگهداری آب آشامیدنی برای مدت طولانی مناسب هستند.

در این مخازن از لایه ضد جلبک و ضد نفوذ نور خورشید به صورت سه لایه استفاده شده است.

تمامی مخازن دارای پروانه ساخت از وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی هستند و از مواد اولیه درجه یک و رنگ هایfood grade در آنها استفاده شده است.

مخزن پلی اتیلن سم پاشی در رفسنجان :

جهت نگهداری گونه های فرآورده های شیمیایی و غیره می توانید از منبع آب پلی اتیلن یا تانکر آب پلاستیکی سم پاشی استفاده کنید.با توجه به این که کشاورزی یکی از قطبهای اقتصادی مردم رفسنجان است از این رو می بایست،امکانات کشاورزی نیز با بیشترین کیفیت در اختیار کشاورزان عزیز قرار بگیرد.مخزن پلی اتیلن

انواع مخزن پلی اتیلن در رفسنجان

این مخازن شامل دو دسته کلی تک لایه و دوجداره می باشند.مخازن تک لایه که در عکس بالا مشاهده می کنید برای مصارف خانگی مناسب هستند ولی در صنایع از این مخازن نمی توان استفاده کرد.علت آن هم ضعیف بودن لایه ها،نرمی بیش از حد بدنه مخزن،عدم توانایی طراحی این مخازن برای مصارف خاص،نداشتن مواد آنتی UV در سطح این مخازن در برابر نور ماورا بنفش،عدم مقاومت در برابر ضربه،تعمیر و نشتی گیری بسیار سخت،ضد جلبک نبودن،عدم مقاومت در برابر حرارت،یکی شدن دمای سیال داخل این مخازن با دمای محیط اطراف نصب،طعم گرفتن آب داخل این مخازن و بسیاری از ضعف های دیگر می باشد.

ولی مخازن دوجداره دارای پروفیل دوجداره در بدنه خود می باشند که ارتفاع پروفیل حداقل ۱۰ سانت می باشد.در تصویر زیر می توانید پروفیل بکار رفته در مخزن پلی اتیلن دوجداره را مشاهده کنید.

معرفی مخزن پلی اتیلن در رفسنجان

ارتفاع پروفیل : فاصله بین جداره داخلی مخزن و تاج پروفیل می باشد که معمولا اندازه آن از ۳ سانتیمتر تا ۱۶ سانتیمتر است.

عرض پروفیل : فاصله افقی دیواره های پروفیل می باشد که معمولا اندازه آن از ۳ سانتیمتر تا ۱۶ سانتیمتر است.

شکل کلی پروفیل :

۱.کاروگیتی : قسمت بالایی پروفیل به شکل منحنی طراحی شده است.

۲.روصاف توصاف : پروفیل به شکل مربعی یا مستطیلی طراحی شده است.

۳.اسپیرال کاروگیت : پروفیل به شکل ذوزنقه طراحی شده است.
وجود دیوایدر جداکننده در مخازن :

فضای داخلی مخزن را به چند فضای مجزا تقسیم می کند این کار در مخازن سپتیک تانک،مخازن اسید و تصفیه خانه برای جداسازی سیالات و روند تصفیه آب صورت می گیرد.در پکیج های تصفیه فاضلاب در هر فضای ایجاد شده در مخازن یک عملکرد خاص روی فاضلاب اعمال می شود.نتیجه عملکردها باعث می شود تا پساب تولیدی دارای استانداردهای لازم برای آب مورد استفاده مجدد باشد.
آشنایی با انواع مخازن پلی اتیلن دوجداره :

 1. مخزن آب
 2. مخازن نگهداری مشتقات نفتی
 3. مخزن نفت خام
 4. مخزن واسطه
 5. مخزن های فرآورده ها
 6. مخزن های بارگیری و پخش
 7. مخزن اسید
 8. مخزن مخروطی – قیفی یا کونیک
 9. مخزن پکیج تصفیه فاضلاب
 10. منهول
 11. اسکرابر تصفیه هوا
 12. مخزن آب ژاول
 13. مخزن اسید سولفوریک
 14. مخزن بنزین
 15. · مخزن گازوئیل
 16. · مخزن حمل اسید
 17. · مخزن سپتیک
 18. · مخزن چربی گیر
 19. · مخزن ایستگاه پمپاژ
 20. مزایای مخزن پلی اتیلن آب دوجداره :
 21. مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش
 22. ساختمند بودن جداره ها و عمر طولانی
 23. قابلیت ساخت در حجم های مختلف
 24. سرعت بالا در ساخت،نصب و راه اندازی
 25. مقاومت بالا در برابر خوردگی و مواد شیمیایی
 26. پرتابل بودن و قابلیت جا به جایی پس از نصب
 27. نصب بصورت دفنی و غیر دفنی،عمودی و افقی
 28. قابلیت کم و زیاد کردن تعداد نازل به دلخواه
 29. قابلیت ساخت در قطر و طول و ارتفاع دلخواه
 30. مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار خارجی
 31. مناسب برای قرار دادن روی تریلی حمل انواع سیالات و اسید
 32. خدمات پس از فروش بینظیر
 33. ضد جلبک بودن
 34. گارانتی ۱۰ ساله
 35. جابجایی ساده

مخزن آب،چطور از آن نگهداری کرده و بهداشت را رعایت کنیم؟

به دلیل وجود املاح موجود در آب لوله کشی شهری و روستایی همیشه امکان رشد انواع رسوبات و باکتری ها در مخزن آب وجود دارد.

یکی از مواردی که در نگهداری مخازن به خصوص مخزن آب بسیار اهمیت دارد،نظافت و تمیز کردن دوره ای مخازن می باشد.مخازن آب از جمله مخازن فایبرگلس،مخازن آب فلزی،مخزن آب پلی اتیلن،استیل وانواع دیگر مخازن هستند.
به دلیل وجود املاح موجود در آب لوله کشی شهری و روستایی همیشه امکان رشد انواع رسوبات و باکتری ها در مخزن آب وجود دارد.این رسوبات و باکتری ها ممکن است بیماری زا نباشند،اما این موضوع پس از مدتی باعث تغییر در رنگ و مزه آب می شود و مزه ناخوشایندی به آب آشامیدنی می دهند.
مخزن آب

روش های درست و اصولی نظافت مخزن آب یا تانکر آب

همانطور که می دانید مخزن آب،با کیفیت و جنس های مختلف در بازار موجود است،اما مخزن های پلی اتیلن یا همان تانکرهای پلاستیکی به دلایل زیر اقبال بیشتری دارند:
• سهولت در شستشو و نگهداری
• عدم زنگ زدگی
• حمل و نقل آسان
• وزن کمتر نسبت به نمونه های دیگر

بهترین روش برای نظافت داخل تانکرهای پلاستیکی یا پلی اتیلنی چیست؟

نظافت داخل مخزن آب پلی اتیلن بسته به آن که شما به داخل آن دسترسی دارید یا خیر،متفاوت است:
مخزن آب به گونه ای است که به داخل آن دسترسی دارید
به داخل مخزن آب دسترسی دارید کار نظافت مخزن بهتر و سریعتر صورت می گیرد.پس تنها با استفاده از ماده سفید کننده و فرچه و برس و اسکاچ و فشار زیاد آب می توانید نظافت داخل مخزن آب را شروع کنید.
پس از تهیه ی موارد بالا،اقدام به تخلیه ی آب کنید.بهتر است هنگام تخلیه ی آب،رسوبات را تا حد امکان با آب و اسکاچ جدا کنید وبعد از آن با آب داخل مخزن آب را بشویید و ترکیب مایع سفید کننده و آب به مقادیر زیر ادغام کنید(یک قاشق چای خوری مایع سفیدکننده در ۳٫۵ لیتر آب درست کنید) و این ترکیب را با اسکاچ به تمامی بدنه مخزن آّب آغشته کنید و به مدت ۲ ساعت صبر کنید بعد مخزن آب را به طور کامل با آب پر فشار (دستگاه کارواش) شستشو دهید و تخلیه کنید.اینگونه مخزن آب تمیز شده ونظافت آن تکمیل شده است.
از نکات قابل توجه برای نظافت مخزن آب که باید به آن اهمیت داد این است که در شستشو مخازن به دلیل استفاده از ماده سفید کننده گاز کلر در آن وجود دارد که بسیار سمی است و نفری که در داخل مخزن آب در حال شستشو می باشد باید اطمینان حاصل کند که راه ورود هوا به مخزن باز باشد و هوا در جریان باشد.

مخزن آب به گونه ای است که به داخل آن دسترسی ندارید

ابتدا مخزن آب را از سیستم لوله کشی جدا نموده و سپس در 100لیتر آب یک قاشق چای خوری مایع سفید کننده با کلر 5درصد داخل مخزن آب بریزید و در مدت 12 ساعت درب آن را ببندید و بگذارید بماند و بعد از آن مایع داخل آن را خالی کنید و آب داخل مخزن آب پرکنید و اینگونه مخزن تمیز می شود.
شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چه موقع باید مخزن آب را نظافت کرد؟در نظر داشته باشید هر چه آب مصرفی میزان املاح کمتری داشته باشد نظافت مخزن آب آسانتر می شود و در مقابل هرچه میزان املاح بیشتری داشته باشد کار نظافت بیشتر می شود در بازه زمانی معین نیاز به نظافت بیشتری دارد اما به هر حال مدت زمان نظافت مخزن آب به صورت دوره ای یکبار در سال است ولی ممکن است مخزن آب نیاز به نظافت بیشتری در سال داشته باشد که این موضوع به کیفیت آب مصرفی در مخزن آب برمیگردد.شما می توانید هر زمان که احساس کردید که مزه یا رنگ آب تغییر کرده مخزن آب را نظافت کنید.
مخزن آب

آیا مخزن آب نیاز به نظافت دارد؟

همان طور که میدانید آب های مصرفی املاح و ذرات معلق دارند که با عدم توجه به نظافت مخزن آب می تواند مزه و رنگ آب را تغییر دهند که این موضوع بسیار ناخوشایند است و ممکن است باعث آسیب به سلامت جسمانی افراد که از آن آب مصرف می کنند شود پس باید به تمیز بودن مخزن آب توجه کرد.
آیا نظافت مخزن آب باعث کاهش طول عمر مخزن می شود؟

تاندر جواب این سوال باید بگویم خیر،زیرا نظافت هیچتاثیری بر طول عمر مخزن ندارد به شرط آن که نظافت مخزن طبق اصولی که آموزش داده شد انجام شود.همچنین نظافت اصولی باعث افزایش طول عمر مخازن می شود.
فروش مخزن پلی اتیلن

وب سایت مخزن آبی با هدف فروش انواع مخازن پلی اتیلنی و تانکر های پلاستیکی برای ذخیره سازی آب و مواد شیمیایی و مواد غذایی و همچنین ارائه پاسخ به سوالات مشتریان فعالیت می کند.تمامی محصولات دارای گواهینامه استاندارد می باشند و در فروشگاه سایت مخزن آبی تمامی محصولات باکیفیت بالا و از مواد درجه یک می باشند.
محصولات مخزن آبی دارای 60 ماه گارانتی می باشند و مزیت آن نسبت به دیگران ارسال آسان منبع آب به تمام نقاط رفسنجان و همچنین پشتیبانی و خدمات پس از فروش است.در این فروشگاه آنلاین می توانید قیمت مخزن پلی اتیلن را مشاهده کرده و مدل مناسب و مورد نظر خود را به راحتی خریداری کنید.

تولید مخزن اسید در رفسنجان

مخزن اسید پلی اتیلنی محفظه ای است از جنس پلی اتیلن که بمنظور ذخیره و حمل انواع اسید مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش ایسنا،بنابر اعلام هلدینگ برتر،از اسید های پرکاربرد که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد: اسید سولفوریک و اسید نتیریک و اسید کلریدریک و...می باشد.

اگر از اسیدها در فرایند فرآیندهای شیمیایی یا تولیدی در کارخانه خود استفاده می نمایید،ذخیره و مدیریت مناسب اسید بسیار مهم می باشد.

مدیریت اسید شامل طراحی،استفاده و نگهداری مخزن ذخیره سازی دقیق است.مخزن های اسید که امروزه مورد توجه عموم و صنایع مختلف قرار گرفته یک راه حل مطمئن و ایمن برای نگهداری اسیدها می باشد و اگر به دنبال راه حل قابل اعتماد و مقرون به صرفه برای نگهداری اسید می باشید،مخزن اسید پلی اتیلنی را به شما پیشنهاد می کنیم.

مخزن اسید با طراحی مدرن و جنس بدنه مختلف از جمله: پلی اتیلن و فایبرگلاس و پلی پروپیلن در برابر خاصیت خوردندگی اسید ها بسیار مقاوم می باشند و هیچ گونه واکنش صورت نمی گیرد.

طراحی مخزن اسید:

مخازن اسید همانطور که گفته شد با جنس بدنه مختلف تولید می شود و همچنین شکل ظاهر متفاوتی نیز دارد.

مخازن اسید از کیفیت بالا و کاملا استاندار تولید و طراحی می شود و برای نشت و تبخیر اسیدها بسیار مناسب می باشد.

مخازن اسید پلی اتیلن در برابر اشعه خورشید و آتش نیز مقاوم می باشد و از نصب آسان و حمل و نقل راحت برخوردار است،طول عمر بالایی دارند و همچنین هزینه های تعمیر را کاهش می دهد.

مخزن اسید بر اساس شکل ظاهر:

 1. مکعبی
 2. ته قیفی
 3. افقی
 4. عمودی
 5. مخزن اسید کلریدریک:

مخازن ذخیره اسید کلریدریک از XLPE،HDPE،FRP SG تولید می شوند.این اسید عمدتا در صنایع غذایی،اسیدی شدن چاه نفت،ترشی فولاد و تولید مواد شیمیایی استفاده می شود.

این نوع اسید را می توان در مخازن پلی اتیلن ساخته شده از پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) و پلی اتیلن با چگالی پایین نگهداری نمود که در برابر خاصیت شیمیایی ان مقاوم است و مقرون به صرفه است.

مخزن اسید سولفوریک:

اسید سولفوریک مایع غلیظ،بی رنگ،روغنی،خورنده است که یکی از تجاری ترین مواد شیمیایی است.اسید سولفوریک از طریق واکنش آب با تری اکسید گوگرد به صورت صنعتی تهیه می شود که به نوبه خود از ترکیب شیمیایی دی اکسید گوگرد و اکسیژن توسط فرآیند تماس یا فرآیند محفظه ای ساخته می شود.

در غلظت های مختلف از این اسید در تولید کودها،رنگدانه ها،رنگ ها،داروها،مواد منفجره،مواد شوینده و نمک ها و اسیدهای معدنی و همچنین در فرآیندهای پالایش نفت و متالورژی استفاده می شود.

در یکی از آشناترین کاربردهای آن،اسید سولفوریک به عنوان الکترولیت در باتری های ذخیره سازی سرب،اسید عمل می کند برای ذخیره اسید سولفوریک که از خورندگی بالایی برخوردار است می بایست از مخزن های اسید پلی اتیلن و پروپیلن استفاده نمود که می تواند در برابر خاصیت خورندگی آن به خوبی مقاومت نماید.

مخازن اسید نیتریک:

اسید نیتریک بدون رنگ یا مایع دودی زرد یا قرمز است.بوی خطرناک،تند و خفه کننده ای از خود توزیع می کند.مشابه اسید سولفوریک،اسید نیتریک هنگام تماس با آب واکنش گرمازا را نشان می دهد.گرمایی ساطع می کند که ممکن است به مخزن ذخیره اسید آسیب برساند به همین علت برای نگهداری چنین اسیدی باید مخزنی مناسب انتخاب شود تا تمام نگرانی ها را در این موضوع برطرف نماید و مخزن اسید پلی اتیلن بهترین گزینه برای نگهداری می باشد.

مخزن اسید پلی اتیلن:

مخزن اسید پلی اتیلن همانطور که گفت شد برای نگهداری اسیدها و ذخیره سازی آنها به خصوص در مدت طولانی می تواند یک ایده عالی و مقرون به صرفه باشد.مخزن اسید پلی اتیلن یک راه حل عالی برای ذخیره اسیدها و مواد شیمیایی است.این مخازن با محتویات و سیالات درون مخزن واکنش نمی دهد و ناسازگار است و همچنین از طول عمر بالایی برخوردار است.

مخزن اسید پلی پروپیلن:

مخزن اسید پلی پروپیلن،یک پلیمر ترموپلاستیک است که در طیف گسترده ای از کاربردها مانند ساخت مخازن شیمیایی استفاده می شود.مخازن پلی پروپیلن در جایی که مایعات با دمای بالا نیاز به ذخیره یا پردازش دارند ایده آل هستند.

در بخش های شیمیایی و تصفیه آب،تقاضا برای ذخیره مواد شیمیایی و مخازن اسیدی تهاجمی افزایش یافته است.پلی پروپیلن سفت و سخت،فاقد بو با قدرت ضربه بالا،مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش است و برای بسیاری از کاربردهای صنعتی و ذخیره مواد شیمیایی در دسترس است.

مخزن اسید فایبرگلاس:

مخزن اسید فایبر گلاس روشی مقرون بصرفه برای ذخیره یکی از مهمترین مواد شیمیایی صنعتی ارائه می دهد.همانطور که گفته شد از اسید سولفوریک در تولید کود،ساخت مواد شیمیایی،پالایش نفت،پردازش فلزات و تولید باتری های ذخیره سازی سرب،اسید استفاده می گردد.

به دلیل ماهیت تهاجمی اسید سولفوریک،یک مخزن فایبرگلاس باید با رزین های با کیفیت بالا و شیشه مقاوم در برابر اسید ساخته شود.با این حال مخزن های اسید فایبرگلاس برای نگهداری انواع اسید ها به ویژه اسید سولفوریک بسیار مناسب است.

هنگام کار با اسید سولفوریک،همیشه باید از تجهیزات حفاظتی شخصی استفاده شود.حتی در غلظت های پایین،سوختگی شیمیایی امکان پذیر است.

قیمت مخزن اسید:

قیمت مخزن اسید در رفسنجان با فاکتورهای زیر مشخص می شود که شامل:

 1. نوع اسید و غلظت آن
 2. نوع جنس بدنه مخزن اسید
 3. نصب و قطعات مورد نیاز
 4. شکل ظاهری مخزن اسید
 5. دما و دانسیته اسید بستگی دارد.

به جرأت می توان گفت که امروزه مخازن پلی اتیلن پر استفاده ترین نوع مخزن هستند.این مخازن در تمامی صنایع از ساختمان و کشاورزی گرفته تا صنایع شیمیایی استفاده می شوند.همچنین به تازگی نیز جمع آوری آب باران به این کاربردها اضافه شده است.

به گزارش ایسنا،بنابر اعلام ناب زیست،بیشتر ما،مخزن پلی اتیلن را به عنوان منبع آب شرب (مخزن آب آشامیدنی) در ساختمان هایمان می شناسیم.مخازن پلی اتیلن در شکل ها و ابعاد گوناگون تولید می شوند به همین دلیل در کاربردهای مختلفی قابل استفاده هستند.متداول ترین انواع مخازن پلی اتیلن شامل مخازن افقی،مخازن عمودی،مخازن آسانرو یا کتابی،مخازن مکعبی و مخازن قیفی هستند.

اما علت فراوانی مخزن پلی اتیلن چیست؟

 1. قیمت مقرون به صرفه
 2. وزن کم
 3. جابجایی آسان
 4. نصب بی دردسر
 5. مقاومت در برابر ضربه
 6. مقاوم در برابر نور ماورا بنفش (UV)
 7. بعضی ازا ین مخازن،ضد جلبک اند.

تفاوت مخازن عمودی و افقی پلی اتیلن

شکل هندسی مخازن عمودی و افقی : مخازن عمودی مانند یک استوانه هستند که روی قاعده شان و به صورت ایستاده مورد استفاده قرار می گیرند.این مخازن دارای انواع کوتاه و بلند می باشند.

مخازن افقی به صورت استوانه افقی (خوابیده) هستند.متناسب با حجم مخزن پایه هایی از جنس خود مخزن در قالب آن پیش بینی شده که اجازه می دهد مخزن به صورت پایدار در جای خود تثبیت شود.

دلیل تفاوت قیمت مخازن عمودی و افقی : با توجه به توضیحات داده شده طبیعتا مخازن افقی از مخازن هم حجم عمودی سنگین تر هستند و این مساله دلیل اصلی قیمت بیشتر برای مخازن افقی است و به هیچ عنوان به معنای کیفیت بهتر مخازن افقی نسبت به عمودی نیست بر عکس در شرایط برابر مخازن عمودی دارای طول عمر نسبتا بیشتری نسبت به مخازن افقی هستند.هم مخازن افقی و هم مخازن عمودی در شرایط مناسب و استاندارد می توانند چند ده سال به خوبی قابل استفاده باشند.

مخزن عمودی یا افقی؟ کدام یک؟

یکی از محدودیتها و عوامل اصلی انتخاب مخزن فضای در دسترس است.مثلا محدودیت در ارتفاع ما را ناگزیر از انتخاب مخازن عمودی کوتاه یا افقی می کند و محدودیت در طول و عرض ما را ناگزیر از به کارگیری مخازن عمودی و عمودی بلند می کند.بنابراین این محدودیتهای ناشی از جانمایی و مسیر انتقال مخزن است که ما را ناچار به انتخاب شکل و ابعاد خاصی از مخازن پلی اتیلنی می کند.

مخازن کتابی و آسانرو مناسب برای مکان هایی که محدودیت عرض دارند:

یکی پر طرفدارترین مخازن انواع کتابی است که عرض آنها مناسب برای عبور دادن مخزن از درگاه های باریک و دربهای کم عرض است.این مخازن در کنار دیوار در فضای پیلوت و پارکینگ نیز پرکاربرد هستند.

مخزن آب پلی اتیلن سه لایه یا تک لایه؟ کدام یک انتخاب بهتری است؟

مخازن پلی اتیلن در ابتدا به صورت بی رنگ و تک لایه تولید می شدند.به علت نیمه شفاف بودن مخازن بی رنگ یا تک لایه،نور از جداره مخزن عبور می کرد و امکان رشد جلبک در لایه داخلی یا داخل مخزن پر از آب را فراهم می ساخت.این جلبک ها پس از خزان و مرگ غذای باکتری های بی هوازی را فرهم می کردند که از بدن آنها تغذیه می کردند.

این فعالیت بیولوژیک موجب می گردید آب در مخزن پلی اتیلن بی رنگ یا تاک لایه در حضور نور آفتاب دچار تغییر در بو و طعم گردد.این جلبک های مرده حین تجزیه به وسیله باکتری ها،بوی بدی را در آب متصاعد می ساختند و بو و طعمی نا مطبوع به آب می داد.برای حل این مشکل مخازن ابتدا به صورت دو لایه (مخازنی که بیشتر به رنگ آبی تولید می شدند) و سپس به صورت سه لایه (مخازن سفید رنگ) تولید شدند.

در این مخازن لایه میانی مشکی رنگ مانع از عبور نور خورشید به داخل مخزن می شود.به این ترتیب جلبک ها بدون حضور نور خورشید شانسی برای رشد و تکثیر پیدا نمی کنند.

با همین روش شرکت ناب زیست حسب نیاز مشتریان گرامی اقدام به تولید مخازن دو لایه رنگی،سه لایه سفید و رنگی،چهار لایه،فوم دار،پنج لایه می نماید.

نکات نصب مخازن پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن روتاری نباید تحت فشار قرار بگیرند

مخازن آب پلی اتیلن به هیچ عنوان نباید تحت فشار قرار بگیرند و یا به عبارت دیگر نباید هوابند شوند.این موضوع برای مخازن حجیم یک ضرورت هست و به همین دلیل حتماً پیشنهاد می شود بر روی آنها ونت یا هواکش نصب شود.

از قرار دادن اجسام سنگین بر روی بدنه مخازن پلی اتیلن خود داری نمایید

به هیچ عنوان نباید بر روی مخزن پلی اتیلن اجسام سنگین قرار داد و یا اینکه شخصی بر روی مخزن برود.گاهی اوقات مشاهده شده بر روی بعضی از مخازن پلی اتیلن نظیر مخازن افقی و مکعبی افقی به وسیله و یا تجهیزاتی قرار داده شده که این کار باعث آسیب دیدن مخزن می شود.

مخازن آب پلی اتیلن برای جابه جایی و حمل و نقل آب مناسب نیستند

مخازن پلی اتیلن معمولی برای جابه جایی آب و استفاده به عنوان مخزن پشت وانت،نیسان و یا خاور مناسب نیستند.برای اینکار مخازن پلی اتیلن ویژه ای طراحی و تولید شده اند و می توانید از آنها استفاده نمایید.

استفاده از مخازن پلی اتیلن معمولی می تواند به دلیل تلاطم های ایجاد شده توسط آب یا مایع درون مخزن که در حین حرکت ایجاد می شوند باعث آسیب دیدن مخزن شوند.

راهنمای خرید مخزن ذخیره اسید و مواد شیمیایی خورنده در رفسنجان

مخزن ذخیره اسید و مواد شیمیایی باید به گونه ای تولید شوند که بتوانند در برابر چگالی نسبتا بالا و خورندگی انواع اسیدها مقاومت کافی داشته باشند.به همین دلیل نمی توان در هر مخزنی اسید و مواد شیمیایی را ذخیره کرد.

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام سایت تخصصی مخزن آب رفسنجان،خرید مخزن اسید و به طور کلی مخازن ذخیره و نگهداری اسید و مواد شیمیایی نکات و ظرافت های خاصی دارد و اگر بدون آگاهی و دانش کافی انجام شود می تواند منجر به بروز هزینه های فراوان و حتی خسارات جبران ناپذیر گردد.بر همین مبنا در این نوشتار به طور مختصر نکات کلیدی در فرایند خرید مخزن ضد اسید مانند مخزن ذخیره اسید سولفوریک ارائه شده است.برای خرید و یا کسب اطلاع از قیمت مخزن ضد اسید نیز یکی از معتبرترین مراکز تولید و فروش مخازن ذخیره اسید را در انتها خدمتتان معرفی می کنیم.

2-پیش از خرید مخزن اسید و مواد شیمیایی نکات زیر را در نظر بگیرید

اطلاع کامل از نام تخصصی،فرمول شیمیایی و مشخصه های ماده ای که قصد ذخیره سازی آن را دارید اهمیت فراوانی دارد.تمامی اسیدها و مواد شیمیایی ویژگی های یکسانی ندارند و شرایط برای ذخیره سازی همه آنها یکسان نیست.در این رابطه اطلاع از چگالی،دما،فرایند رقیق سازی برای خرید مخزن اسید لازم و ضروری است.

در حال حاضر دو نوع متداول از مخازن ضد اسید،مخزن پلی اتیلن ضد اسید و مخزن آب ای بی سی ضد اسید است.اگرچه در گذشته مخازن استیل ضد اسید پرطرفدارترین مخزن،منبع یا تانکر برای نگهداری اسید و مواد شیمیایی بودند ولی به دلیل قیمت بسیار بالا و همچنین مشکلات این مخازن در زمینه هایی همچون جابجایی و نصب آنها،عملا جایشان را به مخازن پلی اتیلنی ضد اسید داده اند.

مخزن پلی اتیلن ضد اسید،ارزان ترین و به صرفه ترین مخزن ذخیره اسید و مواد شیمیایی

مخزن پلی اتیلن ضد اسید،اگر از مواد اولیه درجه یک و با کیفیت تولید شده باشد و استانداردهای تولید مخازن ضد اسید در آنها رعایت شود بهترین و ارزان ترین مخزن ضد اسید است.

با توجه به خاصیت ضد خوردگی پلی اتیلن HDPE 3840 این ماده پایداری بسیار بالایی دربرابر مواد اسیدی و خورنده دارد.به همین دلیل مخزن پلی اتیلن سنگین،برای نگهداری بسیاری از انواع اسید ها مانند اسید سولفوریک،اسید استیک،اسید کلریدریک و اسید فسفریک می تواند بهترین و اقتصادی ترین گزینه باشد.

مخزن پلی اتیلن یکپارچه درمقایسه با مخازن پلی اتیلنی که به کمک لوله های کاروگیت و جوش اکستروژن تولید می شوند بسیار ایمن تر هستند.ریسک نشتی در مناطق جوشکاری شده در مخازن کاروگیت بالاست.همچنین مخازن پلی اتیلنی در مقایسه با مخازن استیل ضد زنگ و ضد اسید بسیار ارزان تر و اقتصادی تر هستند.لازم به ذکر است که در خصوص اسید نیتریک با توجه به خاصیت خشک کننده این ماده،باید دقت بیشتری نمود و بهتر است سالیانه یا دو سالانه مخازن پلی اتیلنی را تعویض کنید.

پیشنهاد ما این است که حتماً ازمرکز یا فروشگاه معتبر و همچنین کارشناسان متخصص در این حوزه مشاوره بگیرید در صورت عدم رعایت این نکات احتمال بروز مشکلات فراوانی خواهد بود.

نکات مهمی که در خصوص نگهداری اسید در مخازن ضد اسید نیاز است بدانید

در تولید مخازن ضد اسید،چگالی ماده مورد نظر اهمیت زیادی دارد.به عنوان مثال مخازن پلی اتیلن که به عنوان متداولترین مخزن ذخیره سازی آب و مایعات شناخته می شوند برای نگهداری مایعاتی با چگالی یک تولید می شوند ولی بسیاری از اسید ها چگالی بالاتری دارند.به عنوان مثال چگالی اسید سولفوریک غلیظ تا کمی بیشتر از 1.8 برابر آب نیز می رسد و یا اسید فسفریک غلیظ تا ۱٫۵ برابر آب می باشد.بنابراین مخزن پلی اتیلن ضد اسید می بایست برای سازگاری با چنین مایعاتی از استحکام کافی برخوردار باشد.در فروشگاه مخزن آب رفسنجان مخازن ضد اسید تحت عنوان مخازن سوپریور عرضه می گردند.

پارامتر مهم دیگر دانستن دمای مایع ذخیره شده در چرخه کلی ذخیره سازی و انتقال آن است.در بسیاری از کارگاه ها و کارخانجات،فرایند رقیق سازی انجام می شود که گرمازاست.به همین دلیل باید اطمینان حاصل نمود تا گرمای ایجاد شده به واسطه رقیق سازی در مخازن پلی اتیلن ضد اسید به بالای 55 درجه سانتی گراد نرسد.برای حل این مشکل و همچنین افزایش ایمنی،بهتر است فرآیند رقیق سازی در مخازن پلی اتیلنی کوچکتر (مخازن ارتفاع کوتاه و انواع وان با ساپورت فلزی) صورت پذیرد و سپس محلول اسیدی با دمای ۵۵ درجه یا کمتر به مخازن بزرگتر منتقل گردد.

خرید و استعلام قیمت مخزن ذخیره اسید و مواد شیمیایی

یکی از منابع مناسب و تخصصی برای کسب اطلاعات تخصصی و خرید مخازن ذخیره سازی آب،مخازن اسید و مواد شیمیایی وب سایت تخصصی مخزن آب رفسنجان است.همچنین از طریق این وب سایت که به عنوان فروشگاه آنلاین شرکت پلاستونیک شناخته می شود می توانید درخواست استعلام قیمت و تولید انواع مخازن اسید و مواد شیمیایی را بدهید.

در این وب سایت انواع مخازن ضد اسید و نگهداری مواد شیمیایی،به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش عرضه می شوند.همچنین امکان تولید انواع مخازن ضد اسید سفارشی در حجم های مختلفی وجود دارد.

مخزن اسید چیست؟

به طورکلی انواع مخزن اسید از جنسهای بدنه ای مختلفی چون پلی پروپیلن،کامپوزیت،استیل،پلی اتیلن که خاصیت ضدخورندگی و ضد اسیدی دارند،تولید میگردد و بطور کلی در ساخت این مخازن بایستی از متریالهایی استفاده گردد که هیچگونه واکنش فرمی و شیمیایی نسبت به مواد قلیایی و اسیدی (اسید سولفوریک،نیتریک،فسفریک،کلریدریک و...) نداشته باشند.

اما حال این سوال بوجود می آید که انواع مخزن اسید از لحاظ فرمی و جنس بدنه به چند دسته تقسیم می شوند؟!

انواع مخزن اسید بر اساس فرم و شکل

انواع مخزن اسید به لحاظ فرم و شکل بدنه به شکلهای «تانکر اسید مکعبی»،«تانکر اسید ته قیفی»،«مخزن اسید عمودی» و «مخزن افقی» در بازار قابل دسترس خواهند بود.بد نیست بدانید که صاحبان صنایع برای انتخاب مخزن اسید بایستی به مواردی چون:

.چگالی و غلظت مواد قلیایی و اسیدها

.دمای نگهداری و ذخیره سازی اینگونه مواد

.حجم مواد قلیایی

.نوع اسید و مواد شیمیایی

.شرایط محیطی و چگونگی نوع نصب

توجه داشته باشند.البته تمامی فرمهای مخزن اسید در قالب جنسهای مختلفی چون: پلی اتیلن،پلی پروپیلن،استیل،فایبرگلاس عرضه می شوند که در ادامه به بررسی هریک از این متریالها خواهیم پرداخت.

مخزن اسید پلی اتیلنی

مخزن اسید پلی اتیلنی که قابلیت ذخیره سازی سیالات قلیایی و اسیدی با انواع ph ۱ الی ۱۴ را داراست،به دو صورت تکجداره با گرید ۳۸۴۰ و یا دوجداره با گریدهایhdpe ۱۰۰ و hdpe ۸۰ در بازار قابل دسترس می باشد.

بد نیست بدانید که مقاومت ویژه ی مخازن اسید پلی اتیلنی موجب شده که اینگونه مخازن اسید،بیش از دیگر متریالها در بازار تجهیزات آبی،دارای طرفدار باشند.

در رابطه با چگونگی نصب انواع مخزن اسید پلی اتیلنی می توان گفت که مخزن اسید پلی اتیلنی دوجداره،قابلیت نصب به دو صورت دفنی و غیردفنی و بدون سازه نگهبان را داراست؛ این در حالیست که مدل تکجداره،تنها به شکل غیردفنی و همراه با سازه نگهبان،قابلیت نصب را دارد.

مخزن اسید پلی پروپیلن؛ کارآمد و البته گران قیمت!

مخزن اسید پلی پروپیلن نیز یکی دیگر از انواع تانکرهای ذخیره سازی مواد قلیایی به شمار می رود که برای سیالات اسیدی با دماهای بالاتر از ۷۰ درجه سانتیگراد کاربرد دارد؛ دمایی که در آن انواع تانکر پلی اتیلن و استیل،کارایی چندانی نخواهند داشت.

از مزایای مخزن اسید پلی پروپیلن می توان به مواردی چون:

.سبک وزن بودن

.طول عمر بالای ۵۰ سال

.ویژگیهای مکانیکی و عدم خورندگی سطح بالا

.سیستم ایمن جوش اکسترودر

.دارا بودن تکنولوژی پایپینگ ایمن در انواع مخزن دوجداره این مدل

.سطح داخلی صیقلی و صاف

.مقابله قابل توجه در برابر اشعه uv و قابلیت کاهش جذب نورهای آفتاب با استفاده از قطعات پایدار کننده

.عدم امکان ورود به آب به درون منبع و خارج شدن نابهنگام فاضلاب از آنها

اشاره کرد.البته که قیمت مخزن اسید پلی پروپیلنی،در حدود سه برابر گرانتر از مدلهای پلی اتیلنی خواهد بود.

مخزن اسید استیل در رفسنجان

اینگونه مخازن از انواع جنس بدنه طراحی و تولید می گردند؛ اما به طور کلی می توان گفت که پایدارترین و مقاومترین نوع مخزن اسید استیل،از جنس بدنه اتنلس اسید تولید می شود و علاوه بر دارا بودن تحمل گرمایی بسیار قابل توجه،مقاومت بسیار ویژه ای را نیز در برابر انواع سیالات قلیایی از خود نشان می دهند.مخازن اسید استیل دارای کاربردهای نگهداری مختلفی همچون:مخزن آب ای بی سی

.مخزن آب ای بی سی آب ژاول

.مخازن استنلس استیل هیدروکلریک اسید

.تانکر ذخیره سازی اسید سولفوریک استیل و هیدروبرمیک

.مخازن اسید پرکلریک

می باشند.

مخازن فایبرگلاس نگهداری اسید سولفوریک

صاحبان صنایع در انتخاب نوع بدنه مخازن اسیدی بایستی به نکاتی چون: نوع و خواص اسید و مواد قلیایی،نوع و میزان ناخالصی در سیالات اسیدی،دمای اسید در زمان فرآیند ذخیره سازی،غلظت اسید و البته میزان سازگاری سیالات قلیایی و اسید نیتریک با مواد شیمیایی و متریالهای مختلف،توجه ویژه ای داشته باشند.

بر اساس همین نکات مهم است که مخزن اسید کامپوزیت (FRP) به جهت نگهداری اسید سولفوریک با غلظت های ۸۰% یا کمتر پیشنهاد می گردد.

جالب است بدانید که اسید سولفوریکهای با غلظت بیش از ۸۰% (بخصوص اگر درجه حرارت سیالات به ۱۰۰ الی ۱۲۰ درجه فارنهایت برسد)،بسرعت اقدام به تخریب مواد رزینی وینیل استر مخازن کامپوزیت می کنند.

به بیان فنی تر،اضافه سازی آب به اسید سولفوریک در فرآیندهای صنعتی،حرارت چشمگیری را ایجاد می کند و اگر این حرارت از محدوده ی استاندارد خارج شود،این احتمال وجود دارد که ثبات ساختاری مخزن اسید فایبرگلاسی دستخوش تغییرات منفی شود!

قیمت مخزن اسید

عوامل و پارامترهای متعددی در تعیین نهایی قیمت مخزن اسید موثر هستند که عبارتند از:

.نوع نصب دفنی و غیردفنی مخازن اسید (قیمت مخزن اسید غیردفنی،نسبت به مدل دفنی بیشتر خواهد بود)

.نوع جنس بدنه

.نوع سیال اسیدی و قلیایی که درون مخزن نگهداری،ذخیره سازی می شود.

.کیفیت قطعات و عمودی یا افقی بودن تانکر نگهداری

.همچنین به هر میزان که محدودیت های فضایی بیشتری در مکان نصب حاکم باشد،بعلت نیاز به تقویت و انجام تغییرات در شرایط اکونومی تولید،قیمت افزایش خواهد یافت.

جهت خرید مخزن اسید نیتریک،مخزن نگهداری اسید سولفوریک،مخزن ذخیره اسید فسفریک و مخازن نگهداری هر گونه سیال دیگر با همکاران من در شرکت ناب زیست تماس بگیرید.

ناب زیست به پشتوانه طراحان و مهندسان با تجربه و مشاوران کارآزموده و البته انجام صدها پروژه ی موفق،آماده ی ارائه انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و مخزن اسید پلی اتیلنی به تمامی متقاضیان سراسر رفسنجان می باشد.

همه چیز در مورد مخازن استیل و کاربرد آن در صنایع غذایی

مخزن آب ای بی سی یکی از مهم ترین عناصر در خط تولید صنایع بهداشتی،غذایی و حساس محسوب می شود.

به گزارش ایسنا،بنابر اعلام گروه صنعتی دمیرچی،مخازن استنلس استیل برخلاف فولادهای معمولی همچون ورق سیاه (ST-۳۷ or ST-۵۲) مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی از خود نشان می دهد که این مشخصه سبب شده که برای نگهداری و عمل آوری سیالات در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

مخازن استیل در چه صنایعی مورد استفاده قرار می گیرد؟

این مخازن در

· تولید صنایع غذایی

· تولید محصولات لبنی

· تولید عرقیات گیاهی

· صنایع داروسازی

· صنایع شیمیایی

· صنایع نفت،گاز و پتروشیمی

مصرف فوق العاده ویژه ای دارند.

مهم ترین کاربردهای مخزن آب ای بی سی در کارخانه های صنعتی

مخازن استیل از مهم ترین عوامل و تجهیزات برای طراحی و ساخت خطوط مختلف صنایع غذایی و بهداشتی می باشند که به دلیل مقاومت بسیار بالایی که در برابر